Zamknij
REKLAMA

Kolejny komentarz w sprawie startu K.Gradka na urząd burmistrza

09:24, 01.10.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

Krzysztof Gradek nie będzie ubiegał się o urząd burmistrza Koronowa - informowaliśmy już o tym na naszym portalu. Kolejny komentarz w tej sprawie wystosował przewodniczący koronowskiego SLD Ryszard Sujkowski. Poniżej pełna treść.

Szanowni  Czytelnicy  portalu  Koronowo.net.pl
Gdyby nie fakt podjęcia przez Pana Krzysztofa Gradka próby poprawy swojego wizerunku komentarzem z dnia 11 bm. zawierającym ewidentne kłamstwa nie wracałbym już do tematu związanego z jego kandydowaniem w tegorocznych wyborach samorządowych. Nie mogę jednak pozostawić bez odpowiedzi takiego steku bzdur wprowadzających Państwa w błąd tym bardziej, że poza tą nieudolną próbą odzyskania zaufania społecznego  stać go jeszcze na szyderstwa z naszej organizacji partyjnej, jak również z ludzi dotychczas mu przychylnych i życzliwych.
 W związku z tym, że cała sprawa nabrała rozgłosu - pojawiły się też komentarze popierające postawę Pana Gradka i wykazujące kompletną nieznajomość tematyki wyborczej uważam, że należą się niektórym z Państwa wyjaśnienia co do jego stanowiska w przedmiotowej sprawie. Sądzę, że pytania odnoszące się do twierdzeń zawartych w komentarzu Pana Gradka pozwolą Państwu na właściwą, obiektywną ocenę jego postępowania. Otóż Pan Gradek stwierdza  „(…)  nigdy nie myślałem, by startować z list tej partii (…)”:
-  pytam więc dlaczego w takim razie zgłosił się właśnie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej  /miał przecież jak twierdzi  poparcie innych ugrupowań/ deklarując  chęć  ubiegania się o urząd burmistrza   z naszej listy ?
-  dlaczego zabiegając o poparcie poinformował wiele osób  o wyborze  lewicowego komitetu ?-  dlaczego desygnował  ze swojego  grona osoby do naszego Sztabu Wyborczego ?
-  dlaczego skorzystał z zaproszenia na spotkanie z Posłem do Parlamentu Europejskiego Januszem  Zemke i  tam był przedstawiony, jak również  i  sam  przedstawiał  się  jako  kandydat  lewicowy na urząd Burmistrza naszej Gminy ?
-  dlaczego nie utworzył, jak rzekomo  z góry zamierzał,  swojego komitetu wyborczego lub też  nie skorzystał   z pomocy innego ugrupowania  skoro  twierdzi, że miał tak szerokie poparcie wielu innych środowisk  ?  Wyjaśnienie:  to rzekomo szerokie poparcie okazało się mitem stworzonym tylko w celu  obrony swoich racji, a podawana przez niego liczba ponad trzydziestu kandydatów do Rady Miejskiej  i  Powiatowej zmniejszyła się prawie do zera.
Kolejne stwierdzenie  „ (…) zostałem postawiony przed faktem dokonanym, iż nie będę mógł tworzyć  własnego komitetu  (…)”  -  to kompletna bzdura, dziecinada:
-  w jaki bowiem sposób ktokolwiek może zabronić kandydatowi utworzenia własnego komitetu wyborczego lub mu w tym przeszkodzić? /nonsens/.  Wyjaśnienie: podczas naszej pierwszej rozmowy sprawa kandydowania postawiona była jasno - nie tworzymy innego komitetu wyborczego  i na to Pan Gradek wyraził zgodę bez żadnych zastrzeżeń. Chyba nikt nie uwierzy, żeby był aż tak naiwny i mógł przypuszczać, iż SLD utworzy tylko dla niego i za niego komitet wyborczy będący „przystanią dla uciekinierów” z innych ugrupowań, jak też dla osób kompletnie niezdecydowanych i tych o niesprecyzowanych poglądach nie tylko politycznych. Jak już wspomniałem sprawa startu z naszej listy od samego początku nie budziła jego zastrzeżeń i była zgodna jak sam twierdził z jego sympatiami i poglądami politycznymi. Zaznaczam tutaj, że Pan Gradek miał być  kandydatem  niezależnym. Nie stawialiśmy mu żadnych warunków niezgodnych z prezentowanymi wówczas przez niego wartościami, czy też poglądami.  Teraz możemy  tylko domyślać  się skąd  ta nagła zmiana jego stanowiska i poglądów.
Kolejna rewelacja Pana Gradka: „(…) muszę startować z list najsilniejszego, jak mi przedstawiono partnera, to jest z SLD”. Krótkie wyjaśnienie: musiałbym być co najmniej tak samo niepoważnym człowiekiem jak  on, abym znając stosunkowo  dobrze sytuację społeczno-polityczną   w naszym kraju i aktualne sondaże przedwyborcze mógł twierdzić, iż SLD jest najsilniejszym ugrupowaniem.
 Kolejny cytat z jego komentarza:  „(…) w związku z powyższym musiałem odmówić Sojuszowi”. Wyjaśnienie: tutaj Pan Gradek  zupełnie „odpłynął”. Czyżby miał tak krótką pamięć ? Przecież to  nie my lecz on sam zwrócił się do nas o pomoc i poparcie, więc twierdzenie, że to on nam odmówił jest bezsensowne. Natomiast faktem jest, że rezygnując z kandydowania  na niespełna miesiąc przed rejestracją kandydatów na radnych, co jest warunkiem ubiegania się o urząd burmistrza postawił nas w zasadzie w sytuacji bez wyjścia - po prostu nie było już czasu na tworzenie samodzielnych list. Chyba każdy przyzna, że w takim momencie składanie przez nas komukolwiek propozycji wyborczych byłoby niepoważne. Na podstawie wielu informacji, które teraz do nas docierają  możemy podejrzewać, że to „jego kandydowanie” było zaplanowanym i  to z góry skazanym na niepowodzenie przedsięwzięciem.
 W swoim wyjaśnieniu Pan Gradek podchodząc zupełnie bezkrytycznie do swojej postawy sili się jeszcze na drwiny z naszej organizacji partyjnej co jest moim zdaniem zachowaniem poniżej wszelkiej krytyki. Chcę jeszcze raz podkreślić, że z napisaniem i opublikowaniem mojego oświadczenia  czekałem dostatecznie długo, aby Pan Gradek miał czas  wybrnąć  z tej niezręcznej zarówno dla niego,  jak i dla nas sytuacji.  Sądziłem, że będzie miał na tyle cywilnej odwagi, aby spotkać się z nami  tj. Sztabem Wyborczym SLD, podać  prawdziwe powody swojej rezygnacji  i  ewentualnie przeprosić  za spowodowane zamieszanie.
      Na zakończenie w imieniu naszej organizacji partyjnej oświadczam, że przedmiotową sprawę z naszej strony uważamy za ostatecznie zakończoną.

                                                                                                                                                                              Z  poważaniem
                                                                                                                                                                 Przewodniczący SLD w Koronowie
                                                                                                                                                                            Ryszard Sujkowski

Koronowo, dnia 24 września 2018 roku

 

 

 

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (17)

circcirc

6 3

gradek
na tego Pana nie głosuje 06:43, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

vickivicki

7 2

szanowni Państwo
nie jestem miłośnikiem SLD, ale moim zdaniem padło ofiarą zwykłego draństwa
Dwójki do powiatu z list PO nie dostaje się przypadkiem i od razu , to jest zatwierdzane przez górę (partyjną)
Pan Gradek od samego początku nie zamierzał kandydować z SLD, jego zadaniem było wyłączyć listę do rady gminy i kandydata na burmistrza. W kogo interesie sami odpowiedżcie.
Swoje zadanie wykonał celująco. Znam złotoustego Pana Gradka on mówi, co dany rozmówca w danej chwili chce usłyszczeć. Nie wierzę w jego tłumaczenia/ 07:37, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SLD nie na POSLD nie na PO

10 2

Dlatego nie należy głosować na obecnego burmistrza, który zawsze był nieformalnie związany z PO i mógł mieć interes w tym żeby tak Gradek ograł SLD i wystartował z PO. 13:13, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiterekPiterek

3 0

Nie chcę odnosić się do meritum bo nie znam sprawy osobiście i nie uczestniczyłem w rozmowach ale zastanawia mnie jedno: czy wolno w tego typu "rewelacjach" stosować pełne dane osobowe? Nie powinno się napisać: Krzysztof G ? Przecież nie jest on osobą publiczną. 16:40, 03.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PiterekPiterek

0 1

oczywiście pomijam ostatnie dni kiedy było dopiero oficjalnie wiadomo, że startuje nie z listy sld i nie na burmistrza. 17:05, 03.10.2018


WiemWiem

3 0

Jest osobą publiczną, bo kandyduje do powiatu. 17:29, 04.10.2018


BerlinBerlin

4 1

Polskie przysłowia mądrością Narodu (lepiej późno jak wcale) panie szanowny z SLD . Dziwie się takim oświadczeniem bo mnie Krzysztof nie rozczarował wręcz odwrotnie zdobył szacunek. W 2010 roku 12.10 miesiąca przeczytałem w pomorskiej tak( wspiera liczne działania społeczne na rzecz dzieci młodzieży zwłaszcza niepełnosprawnych . Mamy rok 2018 do dziś niepełnosprawni nie mogą zobaczyć jak wygląd piekarnia od wewnątrz. Brawo Krzysztof ! 15:43, 19.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RyszardRyszard

1 0

Ładniej byłoby Warszawa. A przysłowie brzmi: lepiej późno niż wcale. Co ma jednak piernik do wiatraka wielce szanowny panie Berlin? Co ma akurat wspólnego przytoczone przysłowie z postawą i zachowaniami bronionego przez pana kandydata opisanymi w oświadczeniu, które miały miejsce teraz, a nie przed ośmiu laty? Poza tym może mieć pan inne zdanie i nikt tego panu przecież nie zabroni. Dziwię się więc i ja pańskiemu nieco chaotycznemu komentarzowi. 19:05, 19.10.2018


Z BerlinaZ Berlina

1 0

Mogę podać nazwisko nie mam z tym problemu. Jak ciś nie tak 19:27, 19.10.2018


BerlinBerlin

4 1

Może z pana strony jest ta sprawa zamknięta dla SLD. Ale przypominam panu że zwrucił się pan do czytelników a ja nie jestem członkom pańskiego ugrupowania swoje decyzje partyjne proszę rozwiązywać w gronie SLD . Sam pan przyznaje że osoba opisywana przez pana nie jest i nie była w waszej partii a to znaczy, że nie macie ludzi na tak zaszczytne stanowisko jak burmistrz . Wystawiając obcych z poza waszego szeregu SLD. To świadectwo sam sobie panie przewodniczący wypisałeś . 18:58, 19.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RyszardRyszard

0 2

Pewnie przebywał pan zbyt długo poza granicami naszego kraju, bo jak widzę ma pan kłopoty z logiką i zrozumieniem prostych tekstów pisanych w języku polskim chociaż przytacza pan przysłowia mówiące o naszej polskiej mądrości narodowej. Rada na przyszłość: proszę uważniej czytać to co inni piszą. 19:42, 19.10.2018


BerlinBerlin

1 1

Panie Ryszardzie -pisze się Napisali ! 19:48, 19.10.2018


RyszardRyszard

0 1

Przeczytałem dzisiaj wczorajsze wieczorne wpisy-komentarze i okazuje się, że "Berlin" jest Panią, więc najmocniej przepraszam za pomyłkę. A teraz Pani Berlin Obywatelko BRN - czyli Bundesrepublik Deutschland chciałbym zauważyć, że jeśli już wciela się Pani w trudną rolę nauczycielki to proszę najpierw uważnie przeczytać swoje własne komentarze, a niewątpliwie dostrzeże Pani w nich niejeden błąd, nawet ortograficzny. Trochę rzetelnej samooceny nikomu i nigdy jeszcze nie zaszkodziło. Jak zauważyłem lubi Pani przysłowia, aforyzmy, cytaty - przytoczę więc jeden: "Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte". Życzę zatem miłego weekendu z podręcznikiem do nauki języka polskiego.
13:55, 20.10.2018


BerlinBerlin

2 0

Ta różnica polega pewnie na tym , ze ja pochodzę z miasta. 19:34, 19.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RyszardRyszard

1 1

Oczywiście, Berlin to nawet bardzo duże miasto jeśli daje pan do zrozumienia, że stamtąd pochodzi. Gratuluję. Dla pańskiej wiadomości: w przeciwieństwie do pana nie wstydzę się swojego pochodzenia panie Berlin. Żegnam. 19:50, 19.10.2018


BerlinBerlin

1 0

Mit freundlichen Grüßen aus Berlin 20:01, 19.10.2018


BerlinBerlin

2 0

Jestem obywateli BRD panie Ryszardzie , nigdy nie pisałam że wstydzę się tego co pan mi odpisując sugeruje . 21:37, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone