Zamknij

Zakończenie ważnej inwestycji drogowej w Koronowie!

17.29, 23.11.2022 ASZCZ Aktualizacja: 17.31, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dziś w Koronowie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

Kwota dofinansowania ze środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych wynosiła prawie 11 mln zł. Prace przebiegały w kilku etapach, w 2018 roku Gmina Koronowo pozyskała 100 tys. zł na projekt zabezpieczenia osuwiska, w 2020 roku 2,9 mln zł na I etap, w 2021 roku 4 mln zł na II etap, w 2022 roku 3,9 mln zł na III etap.

[FOTORELACJA]620[/FOTORELACJA]

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił, że była to bardzo potrzebna inwestycja, o którą zabiegali burmistrz i radni Koronowa.

- Dzięki temu zostało zagwarantowane bezpieczeństwo związane z osuwiskiem, poprawiona  została też nawierzchnia oraz reszta towarzyszącej infrastruktury drogowej. Gratuluję nie tylko tego zadania, ale też wszystkich innych zadań wykonywanych na terenie Gminy Koronowo, które pan burmistrz i radni skutecznie realizują – korzystając z rządowego wsparcia – powiedział wojewoda.

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przypomniał, że już od lat 80. mieszkańcy zmagali się z problemem ulicy Tucholskiej – „zjeżdżającej” w stronę Brdy. Jedyną szansą na dalsze użytkowanie drogi było naprawienie osuwiska. Dzięki wbiciu w skarpę pionowych kolumn iniekcyjnych na odcinku ok. 300 metrów ruch mas ziemi został zatrzymany. Ponadto wykonano m.in. odwodnienie ulicy, kanalizację deszczową, nawierzchnię oraz elementy małej architektury.  

- Jest to olbrzymie zadanie wykonane w naszej gminie – dzięki wsparciu rządowych funduszy i panu wojewodzie. Otrzymaliśmy prawie 100% dofinasowanie o wartości przeszło 14 mln zł – powiedział.

Burmistrz podziękował też za współpracę radnym. Podkreślił, że mimo iż w Gminie Koronowo jest ponad 550 km dróg – i choć wszystkie są ważne, to jednak wspólnie, solidarnie z radnymi ustalono, że najpierw uratowane zostanie osuwisko, a później remontowane będą inne drogi.

[ZT]7010[/ZT]

[ZT]7011[/ZT]

[ZT]6982[/ZT]

 

(ASZCZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Berlin Berlin

2 0

No co w tym jest dziwnego? , za pieniądze podatnika zabezpieczono osuwisko i to ma być sukces ?. Smutne jak dziś niektórzy postawili poprzeczkę wymiaru sukcesu . Do dziś byłem pewny że sukces ma inny wymiar radości bynajmniej tak mnie wychowano . 16:58, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%