Zamknij

Wyremontują remizę OSP w Koronowie. Ten projekt zwyciężył w głosowaniu

10.26, 25.09.2022 . Aktualizacja: 10.28, 25.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego zdecydowali o przeznaczeniu środków na remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie. 

W ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego, mieszkańcy Koronowa mogli zdecydować jakie inwestycje będą miały szanse zostać zrealizowane w przyszłym roku. Wybór nie był prosty. W głosowaniu wzięły udział 4 projekty.

[ZT]6729[/ZT]

Najwięcej głosów uzyskała wspomniana już remiza OSP w Koronowie. Łącznie zagłosowało na ten projekt 433 osoby. Planowany budżet zadania to 250 tysięcy złotych.

- Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Koronowie jest miejscem z którego korzystają Druhowie OSP. Z budynku remizy korzystają również inne organizacje jak i osoby, które go wynajmują. Jest to wizytówka zarówno jednostki straży pożarnej jak i Gminy Koronowo. Obecny stan sali, sanitariatów jak i klatki schodowej nie zapewnia komfortu w ich korzystaniu. Zarówno tynki, płytki jak i wyposażenie były montowane wiele lat temu, jest więc mocno wyeksploatowane oraz wygląda nieestetycznie. Istnieje wiec uzasadniona konieczność remontu wyżej opisanych pomieszczeń remizy - czytamy w uzasadnieniu projektu.

Drugim projektem, który uzyskał dużą ilość głosów była poprawa bezpieczeństwa użytkowników ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Przemysłowej do ulicy Warszawskich (100 tysięcy złotych, 240 głosów).

- Wykonanie projektu oświetlenia, to pierwszy krok do jego wykonania. Powstanie oświetlenia wzdłuż ścieżki rowerowej od Cmentarza Komunalnego do Pieczysk przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej ścieżki rowerowej, która to jest jedną z wizytówek Koronowa i prowadzi do jednej z większych atrakcji nad Zalewem koronowskim-plaży w Pieczyskach - mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu do projektu.

[ZT]6762[/ZT]

"Młodzieżowy Chillout" miał kosztować 155.600 złotych. Ten ostatni zyskał poparcie 151 osób i miał stworzyć miejsce do relaksu, przestrzeń do działań w których młodzi ludzie mogą uczestniczyć lub sami mogą poprowadzić. Zaplanowane zostały: hamaki, altana z grillem, stoły z ławkami, stół do tenisa stołowego.

- To projekt skierowany do młodzieży ale nie tylko ta grupa skorzysta. Skorzysta cała Gmina Koronowo. Bycie aktywnym poza szkołą i pracą wpływa pozytywnie na kreatywność, pewność siebie, umiejętność pracy w grupie, uwalnia od stresu, zmusza do przekraczania własnych granic oraz dodaje energię do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami - uzasadniali pomysł twórcy.

Najmniej głosów zdobył projekt zakupu i montażu trzech sztuk do ładowania rowerów elektrycznych, a także zakup i montaż 3 sztuk stacji do samodzielnej naprawy rowerów na kwotę  54.000,00 zł. Projekt ma na celu poprawę i rozwój infrastruktury rowerowej na terenie miasta Koronowo.

- Nasza remiza naprawdę wymaga remontu. W planach jest m.in. kompleksowe odnowienie sali wraz z wymianą instalacji elektrycznej, a także remont ubikacji i korytarza, by ich stan odpowiadał obecnym standardom - mówią strażacy z Koronowa.

[ZT]6779[/ZT]

[ZT]6772[/ZT]

[ZT]6761[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%