Zamknij

Dary z Fife dla Ukraińców. Pomaga m.in. InAutom z Koronowa [ZDJĘCIA]

18:46, 06.04.2022 | UM
Skomentuj
REKLAMA

Do Torunia trafią dziś (6 kwietnia) dary dla Ukraińców, zebrane przez mieszkańców hrabstwa Fife w Wielkiej Brytanii. Marszałek Piotr Całbecki spotka się po południu z brytyjskimi wolontariuszami, wśród których są inicjatorka akcji radna Fife Mary Lockhart i przewodniczący Rady Hrabstwa Fife Jim Leishman. 

Kosmetyki, środki higieniczne, żywność, śpiwory, kołdry oraz bardzo potrzebne teraz  wiosenne buty, zapakowane w cztery spore furgonetki, są przeznaczone dla przebywających w naszym regionie uchodźców wojennych, część wyślemy kolejnym transportem humanitarnym na Ukrainę.

W rozładunku darów pomogą stacjonujący w naszym regionie amerykańscy żołnierze z 1. Batalionu 5. Pułku Artylerii Polowej „Hamilton’s Own” oraz przedstawiciele pionu współpracy cywilno-wojskowej Armii USA.

[FOTORELACJA]598[/FOTORELACJA]

Urząd Marszałkowski od wielu tygodni koordynuje zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy oraz Ukraińców w ogarniętym wojną kraju, w tym zagraniczne transporty pomocy rzeczowej. Trafiły już do nas dary z Wielkiej Brytanii (zebrane m.in. przez organizację charytatywną Tippy Toes Baby Bank i firmę Recycling Lives - 8 tirów pełnych potrzebnych produktów) oraz z Francji i Irlandii.

[ZT]6017[/ZT]

Wsparcie rzeczowe przekazują również rodzime firmy, m.in. InAutom z Koronowa. W konwojach humanitarnych wyekspediowaliśmy za wschodnią granicę 22 wypełnione po brzegi pojazdy ciężarowe i vany (dwukrotnie konwoje zorganizowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Pomoc trafiła do Obwodu Chmielnickiego i  Obwodu Żytomierskiego oraz do Winnicy, Rownego, Lwowa, Łucka i Kijowa.

W regionie dystrybucję tego rodzaju wsparcia dla uchodźców organizujemy z wykorzystaniem naszych punktów informacyjno-doradczych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Pomoc rzeczową przekazujemy też lokalnym samorządom (otrzymało ją dotąd 18 jednostek samorządu terytorialnego), placówkom medycznym (Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Szpital im. Biziela w Bydgoszczy) oraz ośrodkom w całym województwie, w których przebywają większe grupy uchodźców. 

[ZT]6010[/ZT]

[ZT]6012[/ZT]

 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%