Dzisiaj odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Koronowie, na której m.in. ślubowanie złożył nowo wybrany burmistrz Patryk Mikołajewski. Najwięcej jednak emocji wzbudziło głosowanie na przewodniczącego rady.
Obrady rozpoczęły się od złożenia ślubowań przez nowych radnych. W obecnej kadencji zasiadać będą: Maciej Szlagowski, Katarzyna Karwat, Marian Kuropatwiński, Stanisław Gliszczyński, Piotr Mitera, Olech Raddatz, Wojciech Orliński, Ewa Szymańska, Tomasz Gordon, Mirosława Holka, Artur Koper, Mariusz Weleziński, Ilona Pubanc, Piotr Kazimierski, Tomasz Skotnicki, Henryk Borowicz, Sławomir Marszelski, Katarzyna Szulta-Romaniuk, Elżbieta Mojzesowicz, Bogusław Guziński oraz Stanisław Sikorski.
Po wybraniu komisji skrutacyjnej radni przystąpili do zgłaszania kandydatur na przewodniczącego Rady Miejskiej. Sławomir Marszelski (KWW Koronowo Budzi Się) zgłosił na to stanowisko Bogusława Guzińskiego (KWW Koronowo Nasza Gmina). Natomiast radny Szlagowski (KWW Ziemia Koronowska), zaproponował kandydaturę Stanisława Gliszczyńskiego z tego samego komitetu co on. Zarówno Gliszczyński jak i Guziński zdecydowali się wyłączyć z głosowania. Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur okazało się, że Stanisław Gliszczyński ma o jeden głos więcej od swojego kontrkandydata (stosunek głosów 10 do 9). Przewodniczący senior – Henryk Borowicz – zaczął odczytywać uchwałę, kiedy to zainterweniował obecny na spotkaniu radca prawny.
- Apel do komisji skrutacyjnej, bo Państwo oddali już swoje głosy. Moim zdaniem ta uchwała niestety nie jest podjęta, ponieważ przepis artykułu 19 mówi o bezwzględnej większości głosów. Bezwzględna większość głosów to jest 50% plus jeden. Tu już nie ma miejsca na prawo, tylko czystą arytmetykę. Było 19 głosów, połowa z 19 to jest 9 i pół. Nie mamy tutaj 9 i pół głosu, 10 i pół to nie jest jeden głos więcej niż połowa, bo to jest pół głosu więcej. Proszę Państwa prosiłbym o spokój bo nie chodzi o żadne wycieczki. Sprawa jest naprawdę poważna, bo przewodniczący musi zostać wybrany prawidłowo. Połowa głosu to nie jest, więcej niż 50%, więc bezwzględna ilość głosów to jest 11. Państwo po prostu nie podjęli tej uchwały – wyjaśniał Rafał Bułka.
Następnie nastąpiła przerwa w obradach, która trwała kilkadziesiąt minut. Po rozmowach przewodniczący komisji skrutacyjnej Olech Raddatz (KWW Ziemia Koronowska) stwierdził ważność podjętej uchwały. Z tą decyzją nie zgodził się członek tejże komisji Sławomir Marszelski oraz radni z komitetów KWW Koronowo Budzi Się oraz KWW Koronowo Nasza Gmina. Emocje udzielały się także zgromadzonym na sali mieszkańcom. Niektórzy nawet w ramach protestu postanowili opuścić w obrady.
W nerwowej atmosferze przeprowadzono także wybory na wiceprzewodniczących. Pierwsza propozycja, aby Katarzyna Karwat objęła tę funkcję nie została przegłosowana. Następnie zgłoszono kandydatury Katarzyny Szulty-Romaniuk oraz Wojciecha Orlińskiego. Różnicą jednego głosu został wybrany Orliński. Na drugiego wiceprzewodniczącego komitet Patryka Mikołajewskiego zgłaszał kandydatury radnych z KWW Ziemia Koronowska. Kolejno Artur Koper, Piotr Mitera oraz Maciej Szlagowski nie wyrazili na to zgody. Zgodziła się dopiero Mirosława Holka, którą zaproponował Szlagowski. Tu również decydujący był jeden głos, dzięki któremu Holka została wybrana na drugą wiceprzewodniczącą.
To jednak nie koniec. Stanisław Gliszczyński – już jako przewodniczący – zaproponował, aby do porządku obrad wprowadzić kolejne punkty. Nie spodobało się to radnym z jego przeciwnego komitetu oraz sporej większości ludzi, którzy przebywali na widowni. Decyzją głosów KWW Ziemi Koronowskiej propozycja ta została przegłosowana.
Dopiero po tych perturbacjach przystąpiono do zaprzysiężenia nowo wybranego burmistrza Patryka Mikołajewskiego. Były kwiaty i liczne podziękowania. Gratulacje złożyli m.in. urzędnicy, radni, kierownicy placówek, kandydaci na radnych, sołtysi i przede wszystkim mieszkańcy.
Jeszcze podczas tych samych obrad dokonano wyboru przewodniczących stałych komisji. Zostali nimi:
- Komisja Rewizyjna: Pani Ewa Szymańska
- Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Pan Marian Kuropatwiński
- Komisja Finansów, Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju Gospodarczego: Pan Tomasz Skotnicki
- Komisja Przestrzegania Prawa, Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej: Pan Maciej Szlagowski
- Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki: Pan Artur Koper
- Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Ochrony Środowiska: Pan Olech Raddatz
Niewykluczone, że sprawa wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej w Koronowie będzie miała swój finał na wyższym szczeblu organów samorządowych i administracyjnych.
Buuu19:56, 23.11.2018
Arytmetyka...dokaldnie więc głosowanie powinno być unieważnione.... W sumie w tej gminie wszystko może się zdarzyć.... gratuluję nowemu Burmistrzowi.
Nimbus21:29, 23.11.2018
Żadnego finału na wyższym szczeblu nie będzie. Radni (szczególnie ci co się obudzili), niech się do końca wybudzą i wezmą do roboty. Proponuję zacząć korzystać z centralnego ośrodka nerwowego i Internetu, a nie marnować czasu. Odnośnie głosowania na przewodniczącego: art. 19 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym mówi: "Rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1?3 wiceprzewodniczących BEZWZGLĘDNĄ WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym" (http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19900160095/U/D19900095Lj.pdf). Wystarczy sobie w Google wpisać co to oznacza. Na wielu stronach jest to wytłumaczone, ale może najprościej jak zacytuję za Wikipedią (https://pl.wikipedia.org/wiki/Większość_bezwzględna): "Przedstawiana niekiedy definicja większości bezwzględnej jako ?co najmniej 50% plus jeden głos? jest błędna w przypadku nieparzystej liczby głosujących (większość bezwzględna 201 głosujących wynosi bowiem 101).". Mając mózg i Internet można w 5 minut dojść do następującego wniosku: "mecenas" wprowadził radych w błąd, ale Gliszczyński bezwzględną większością został prawidłowo wybrany na przewodniczącego. Koniec kropka.
Koronowianin00:35, 24.11.2018
Ciekawe od kiedy wikipedia jest źródłem prawa. Jakieś zasady trzeba przyjąć. Ktoś powołał przepis który decyduje kto miał rację? Mnie to przekonuje nie ma pół głosu i tyle
Koronowianin - skąd 08:47, 24.11.2018
Weź pomyśl i poczytaj jakie zasady dnosza sie do parzystej i nieparzystej liczby radnych.
Nimbus13:19, 24.11.2018
Dobrze, nie musi być wikipedia. Wyrok Trubunału Konstytucyjnego wystarczy? Proszę: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19951140556/T/D19950556L.pdf
Prawnik po prostu się pomylił i stąd tyle zamieszania. Zgaduję, że miał na myśli par. 69 pkt. 3 Statutu Gminy (http://www.bip.koronowo.pl/?cid=20), który mówi: Bezwzględna większość głosów przy parzystej liczbie głosujących zachodzi wówczas, gdy za wnioskiem lub kandydaturą zostało oddanych 50% + 1 ważnie oddanych głosów.
Tam jest takie magiczne słówko PARZYSTEJ.
Świadek00:36, 24.11.2018
Byłem w Koronowie w UG odbywały się wybory Radca prawny w/w urzędu objaśnił zasady głosowania przy wyborze przewodniczącego rady wszyscy radni zapoznali się z stanowiskiem prawnym i zasadami przedstawionymi przez prawnika, którego zadaniem jest przestrzeganie prawa wyborczego które zostało przyjęte do publicznej wiadomości Radnym i obecnej publiczności tych obrad. Żaden z radnych nie wniósł sprzeciwu do zasad wyborczych jakie przedstawił pan radca prawny UG Koronowo . Radni po zapoznaniu się do zasad głosowania regulaminem świadomi prawa obrad przystąpili do glosowania . Niestety żadna osoba nie uzyskała takiego wyniku wyborczego, który został w regulaminie wyborczym przedstawione i przyjęte przez radnych do wiadomości . To proszę mi się nie dziwić że opuściłem państwa obrady ponieważ dalsze wybory przewodniczącego rady zostały ustalane poza miejscem obrad sali . A dalsze uprawnienia prawne przejmuje osoba z Komisji której zadaniem było i jest podliczanie głosów?.wyborczych ?jakie na podstawie regulaminu obrad zostały określone i przyjęte. ? W mojej ocenie doszło do błędu, który musi rozstrzygnąć Pan Wojewoda a nie osoba z komisji do liczenia głosów, bo w mojej ocenie prawa pan przewodniczący tej komisji musi skonfrontować się zanim ogłosi wyniki z Prawnikiem pytając czy wybory zostały przeprowadzone z godnie z przyjętym regulaminem czego nie zrobiono pominięto wszystko to co powinno być przestrzeganie ponieważ na takie zasady wszyscy radni wyrazili zgadnę . Jako osoba uczestnicząca świadek stwierdzam , że wybór przewodniczącego rady nie został ustalony w sposób jaki prawnik UG Koronowa przedstawił przed głosowaniem do ogólnej wiadomości wszystkim obecnym . Jest mi to obojętne kto zostanie przewodniczącym rady w Koronowie ale nie zgadzam się jako świadek , ze wybór przewodniczącego został wyłoniony zgodnie z przyjętym regulaminem. Są zapisy obrad można na tej podstawie stwierdzić czy wybór przewodniczącego został zgodnie z przyjętym regulaminem jaki przyjęto zrealizowany?
Wzruszony09:45, 24.11.2018
Oj tak. Świat wiele stracił opuszczeniem obrad przez ciebie. Cóż my poczniemy, jak sie z tym pogodzimy. Nigdy juz nie bedzie tak samo jak przedtem
Do Pana lub Pani Wzr11:01, 24.11.2018
Proszę nie zwracać się do mnie w formie pisemnej na (TY) bo na to przyzwolenie jest potrzebne, na które nie posiada Pan Lub Pani (Wzruszony)Jednak nie wszystko co napisano jest nie prawdą, bo świat jest piękny aby pozwolić błędnie interpretować prawo .
Dalej świadek07:49, 24.11.2018
10 minutowa Przerwa w obradach została ogłoszona dla prawnika UG Koronowo do którego odniósł się pan, który w jego ocenie został wybrany wiekszością głosów . Oficjalna przerwa 10 minutowa nie wiadomo z jakich przyczyn przedłużyła się do ponad 35 minut . Pytanie było proste pan prawnik miał wskazać regulacje prawne swojego wcześniejszego orzeczenia i stanowiska porządku przebiegu obrad które zostało przed wyborami publicznie ogłoszone i przyjęte do wiadomości przez głosujących radnych nikt nie protestował zasad ogłoszonych wyborów . To w mojej ocenie nie może tych zasad nikt zmieniać po fakcie i dokonaniu głosowania , które odbyło się w świadomości podanego regulaminu obrad. A prawnik UG nie wskazał żadnego stanowiska na zadane pytanie tylko oddał głos przewodniczącemu komisji do liczenia głosów wyborczych, który stwierdził, że pan Stanisław G został prawidłowo wybrany jako przewodniczący rady, w mojej ocenie ta decyzja jest bez podstawna bo pominęła regulamin jaki ogłoszono wcześniej wszystkim radnym . Do tych regulacji prawnych i na podstawie tych zasad pan radny Stanisław G głosował nie wnosząc sprzeciwu i to powinno być odpowiedzią Prawną dla zadanego pytania do prawnika . Szanowni państwo na jakiej podstawie można stwierdzić czy cokolwiek miało prawidłowy przebieg obrad? Na podstawie prawa jakie zostały wcześniej przyjęte jednogłośnie bez wniesienia zastrzeżeń do regulaminu obrad. A to oznacza że wszyscy radni byli świadomi porządku obrad jakie ogłosił prawnik UG Koronowo .
NieRadca15:43, 24.11.2018
Aby wiedzieć jaka jest definicja bezwzględnej większości głosów, wystarczyło zajrzeć do statutu gminy, który zgodnie z ustawo o samorządzie gminy określa organizację wewnętrzną oraz tryb pracy organów gminy (art. 22 ust.1 USG).
A zatem cytując za statutem gminy Koronowo § 69 ust. 3 i 4:
"3. Bezwzględna większość głosów przy parzystej liczbie głosujących zachodzi wówczas, gdy za wnioskiem lub kandydaturą zostało oddanych 50% + 1 ważnie oddanych głosów.
4. Bezwzględna większość głosów przy nieparzystej liczbie głosujących zachodzi wówczas, gdy za uchwałą lub kandydaturą została oddana liczba głosów o 1 większa od liczby pozostałych ważnie oddanych głosów.
W zaistniałej sytuacji przy nieparzystej liczbie głosujących radnych (było ich 19) zastosowanie miał ust. 4.
10 głosów za jedną kandydatura jest o 1 więcej od 9 głosów oddanych za drugą kandydaturą - ot całą arytmetyka.
Wygląda na to, że radca albo nie wiedział co jest napisane w statucie gminy, albo doczytał tylko ust. 3, który mówi o bezwzględnej większości głosów przy parzystej liczbie głosujących, wprowadzając w ten sposób tylko zbędne zamieszanie.
Pozostaje mieć nadzieje, że nie było to celowe działanie.
demaskator20:14, 24.11.2018
Statut gminy w tym zakresie jest sprzeczny z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa rangi ustawowej. Trzeba go zmienić i nie mógł on w tej wersji być stosowany.
Nimbus21:17, 24.11.2018
Do demaskator: Status Gminy jest zgodny z ustawą o samorządzie gminnym i interpretacją Trybunału Konstytucyjnego pojęcia "bezwzględna ilość głosów": http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19951140556/T/D19950556L.pdf
Na jakiej podstawie uważasz, że sprzeczny jest z czymkolwiek? Podaj linki, cytaty, cokolwiek. Wytłumacz też co to są BEZWZGLĘDNIE obowiązujące przepisy i czym się różnią od obowiązujących przepisów.
Mieszkaniec Koronowa15:45, 24.11.2018
Jeżeli Olech Raddatz nie rozróżnia większości zwykłej, jaką uzyskał w głosowaniu na przewodniczącego rady Stanisław Gliszczyński od większości kwalifikowanej jaką jest większość bezwzględna, a takiej Gliszczyński nie uzyskał, to nie powinien zgłaszać się do komisji skrutacyjnej, a w żadnym razie nie powinien zostać jej przewodniczącym. Doprowadziło to do wydania wadliwej, sprzecznej z prawem uchwały, w oparciu o którą bezprawnie sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej Gliszczyński. Gliszczyński i Raddatz ponoszą za to pełną odpowiedzialność polityczną i w przyszłości powinni ponieść tego konsekwencje.
Bh09:38, 30.11.2018
Brak słów na temat poziomu radnego
Tak16:55, 24.11.2018
To niczego nie zmienia wszyscy radni przed głosowaniem zapoznali się z zasadami, które przedstawił radca prawny , i na takich warunkach przystąpili do głosowania nie wnosząc sprzeciwu do podanej reguły głosowania. Bez względu na zapis i co mówi prawo to głosowanie na tych zasadach jest i było przyjęte bez zastrzeżeń . Co ma wpływ na decyzję oddania głosu .
demaskator20:11, 24.11.2018
To nie prawda wybór przewodniczącego rady wymaga większości bezwzględnej jako większości kwalifikowanej.
Żona 12:57, 25.11.2018
Pierwsze obrady i pierwsze kłopoty na które, będzie musiał ustosunkować się nie tylko Pan Wojewoda. Media Społecznościowe jedno stronnie opisały protest osoby która zwróciła się do przewodniczącego zgłaszając że na znak protestu opuszcza sale obrad wyjaśniając że, nie może uczestniczyć i być świadkiem sposobu mianowania i wyłonienia osoby, która nie spełniła wcześniej podanego regulaminu obrad jakie przyjęto na tej sali . Prosił o stanowisko prawnika , nie spodobało się to panu Stanisławowi który głośno bez pozwolenia o głos przewodniczącego zaczął wykrzykiwać kierunek w jakim miał zdaniem radnego opuścić salę sesyjną wykrzykując najlepiej niech pan wyjdzie i jedzie prost do Berlina ? Czy jest to stanowisko UG ?, i co tak zdenerwowało byłego burmistrza?to że obywatel Niemiec przeprosił wstając podczas wyborów , mówiąc po Polsku w sposób zrozumiały i jasny zwracając się do przewodniczącego i motywując swoje wyjście ? Czy ma pan Gliszczynski inne zdanie jak UG Koronowa i jego obecne władze że Koronowo jest nie tylko dla Koronowa? Czy osoby z poza Koronowa uważa pon radny Gliszczynski za intruzów? Czy tak mamy przyciągać Turystów, osoby o innych tożsamości jak radny Gliszczynski? Czy kierunek wskazany przez pana Gliszczyńskiego Berlin oznacza że pan który opuścił w kulturalny sposób salę obrad zwracając się do przewodniczącego z wyjaśnieniem swojej decyzji wyjaśniając ze nie o osobę chodzi ale o porządek dzienny obrad i o regulamin jaki został publicznie ogłoszony dla wszystkich tam obecnych bez względu na Narodowość i miejsce zamieszkania . Czy doszło tu do wykroczenia radnego któremu nie podobało się że na sali pojawili się obserwatorzy z poza Polski o innych poglądach i przekonaniach jak radny ?Czy było to prawdopodobnie sugestia wskazania kierunku przez radnego na tle rasowym?
prawo19:03, 26.11.2018
Jest to rzeczywiście obrazanie na tle narodowościowym. To skandal co zrobił Gliszczyński powinien przeprosić tego człowieka publicznie, bo publicznie go obraził i naruszył jego dobra osobiste. Wstyd, że tak publicznie wobec zagranicznego gościa zachowuje się radny Rady Miejskiej Stanisław Gliszczyński, który na dodatek chce być przewodniczącym rady.Wyczerpuje to ustawowe znamiona przestępstwa; Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Ten Pan powinien zgłosić to do prokuratury.
patrzyciel17:27, 25.11.2018
Patrzę, albo paczę, i się dziwuję jak to ludzie nie potrafiący napisać nic bez błędów ortograficznych, mają tyle do napisania. Nie potrafią czytać to twierdzą, że słowo mówione ma pierwszeństwo przed pisanym. Jakiś prawnik miernota wprowadzając tłum w błąd nie przedstawiając wszystkich treści stał się wyrocznią. Dziwne czasy. Źle się stało, że wybrano kogokolwiek na burmistrza tylko dla personalnych animozji.
Nic21:30, 25.11.2018
O co chodzi panie radny Stasiu? Co ma ten pan Niemiec czego panu brakuje?, że karze pan na sali sesyjnej zaproszonym gościom jechać do Berlin ? Czy ma pan uraz do osób innej narodowości które nie zgadzają się na pana warunki ? Czy jest coś co my nie wiemy ?Czy tak zachowuje się radny bo burmistrzem już pan nie jest i chyba dobrze bo takie zachowanie wymaga potępienia i napewno wyjaśnień.
Olej to pewne20:03, 26.11.2018
Ten Niemiec ma olej!
Helmut 22:10, 25.11.2018
A ninna radna ZK to na sali sesyjnej w przerwie przy wszystkich tańczyła . A komisja skrutacyjna nie mogła głosować a przewodniczący tej komisji i tak zagłosował wybierając sam tego pana Stanisława pomimo zastrzeżeń innego kolegi z komisji i zastrzeżeń prawnika UG ? dziwne wybory Panie Wojewodo i Burmistrzu Gdzie był Pan Domek, i dlaczego nie otwierał tej sesji? Dlaczego nikt tego nie wyjasnia?
nie mógł19:07, 26.11.2018
Pan Domek nie jest radnym więc nie mógł otwierać sesji.
Turystka07:26, 26.11.2018
Przyjechałam do Koronowa i nieznam ulic a bardzo chcę zobaczyć wasz rynek to może ktoś mi pomoże jak jechać na Berlin ? Czy w kierunku Moskwy ?
na wschód19:08, 26.11.2018
Gliszczyński pewnie wskazałby taka drogę :)
Z Koronowa08:19, 26.11.2018
Panie burmistrzu czy małżeństwa, które zawarły związek małżeński z obcokrajowcem muszą występować o wizę w Koronowie bo po zachowaniu radnego pana Stanisława Gliszczyńskiego zgubiłam orietacje i proszę o wyjaśnienie Pana burmistrza czy mąż tata mojeg dziecka może czuć się bezpiecznie na terenie Koronowa , które Pan Panie Patryku jako Burmistrz reprezentuje .
Uczestnik12:36, 26.11.2018
Ta sesja była jakaś dziwna nie było pana Domka? scenariusz tych obrad wykluczył nowego pana Burmistrza bo wcześniej zdał mandat radnego s na końcu był mianowany na Burmistrza? Jednym zdaniem był tylko kibicem sesji bez prawa głosu? Zachowanie pani radnej burmistrz z ZK która tańczyła chyba Zorbę podczas przerwy na sali sesyjnej oznaczało w mojej ocenie pewien znak radości inna sprawa jest czy w takim dniu i na tej sali jest to etyczne?co do tego pana który na znak protestu umotywował swoje wyjście ten człowiek nie był brany pod uwagę jednego z radnych, któremu ta osoba popsuła scenariusz przebiegu no tej dziwnej sesji, która musi być pewnie ponownie w mojej ocenie podjęta w pełni świadomości co i kogo wybieramy i na jakich zasadach . Pozdrawiam
Uczestnik12:40, 26.11.2018
Przepraszam chodzi o panią radną KKarwat tańcząca w czasie przerwy na sali sesyjnej .
Polonez19:55, 26.11.2018
To kto odpowiada za scenariusz Kporządku dziennego sesji? Kto ustalił taką kolejność że wykluczyła ona nowego Burmistrza ? Który nie mógłory nawet zaprotestować bo zdał mandat radnego! Dlaczego nie mógł ślubować a potem wybory?
Poradnik21:04, 26.11.2018
Nie zadawaj *%#)!& pytan tylko przeczytaj przepisy to sie dowiesz.
No 21:30, 26.11.2018
Te wybory przypominają samowolę budowlanom brak zgody a jednak wieńcowe
Staut Gminy08:54, 27.11.2018
Burmistrz składa ślubowanie przed Przewodniczącym Rady Miejskiej.
Ok21:14, 26.11.2018
No właśnie czytałem to UG decyduje czy coś jest zgodne z prawem jeżeli się z tym ktoś niezgadza to musi się odwołać A prawnik UG nie zgodził się oficjalnie na podjęcie uchwały. I to jest prawo od którego można się odwołać a nie WC ustalać że jednak jestem wybrany prawidłowo
Ok21:22, 26.11.2018
No właśnie potwierdziłeś to co chciałem wiedzieć. UG odpowiada prawnie . To jedyną osobą reprezentująca prawo UG był prawnik. To dlaczego ktoś nie z UG zdecydował z UG?Na jakiej podstawie prawa? Panie cwany?
UG UG08:53, 27.11.2018
Musisz wiedzieć, że w prawidłowa nazwa to Urząd Miejski w Koronowie a nie Urząd Gminy Koronowo... obywatelu.
Oj przepraszam polon09:50, 27.11.2018
Ja wiem jak jest prawidłowo ale Pan szanowny zrozumiał ten skrót skoro wie jaka jest prawdziwa nazwa ? To po co bijesz pianę Panie szanowny ? Czego chce mnie pan nauczać ? Poprawnej nazwy proszę wybaczyć lepiej niech Pani radna nauczy się poprawnego zachowania w tym budynku na oczach wyborców .
Pan z miasta05:28, 27.11.2018
Strasznie dużo dymu na ulicach
Stasiu09:56, 27.11.2018
Choć do mnie na kontrole, bardzo cię proszę a nawet błagam
Komin09:42, 27.11.2018
I smrodu jak było od 12 lat tak jest nadal - Cwaniaku z Poloneza
Dym10:21, 27.11.2018
Mi pan Stanisław nie przeszkadza jako człowiek daje moje słowo honoru ale w roli samozwanczego przewodniczącego rady UMG - Koronowo tak. Skoro Prawnik w/w Urzędu publicznie stwierdza nie pojęcie uchwały to jakim prawem omija się prawo. Prawo UE mówi jednoznacznie musimy się odwołać do organu wyższego , a nie ubierać togi zanim organ. decydujący zatwierdzi pomyłkę lub nie. To samowola budowlana. Ten punkt uchwały powinien być powtórzony i niech ten pan Stanisław zrozumie że nie jest więcej Burmistrzem może zostać jedynie jakimś przewodniczącym rady ale demokratycznie wybranym . Natomiast słowa jakie pan Stanisław wypowiedział do osób o innych poglądach i obywatelstwie w czasie sesji wskazują osobisty uraz do tego człowieka z Berlina bo napewno nie jest to stanowisko UMG Koronowo i Wojewody który już na tej podstawie powinien ogłosić powtórkę wyboru przewodniczącego rady udzielając niektórym naganę za zachowanie .
Do wyjaśnienia 10:48, 27.11.2018
Pan którego niewątpliwie obrażono, kilka lat wczesniej był oskarżony przez Pana Karwata i Panią Karwat o popełnienie wykroczenia i ponowny proces o popelnienie przestępstwa na pracownikach UMG Koronowo powód nękanie i publiczne ośmieszanie osób publicznych . Niestety pomimo paru świadków sąd uniewinnił dwoma prawomocnymi wyrokami tego pana a ostatnia sprawa odbyła się w języku ojczystym oskarżonego czyli Niemieckim gdzie Kanclerz Niemiec dowiadziala się owszystkim . Może to jest powód dlaczego pan Stanisław był taki nerwowy , prawo nie zabrania oskarżać ale czy pani karwat nie będąc radną ani dyrektorem w tamtym okresie była osobą publiczną tego nie jestem pewien , bo tak bylo sformułowane Oskarżenie
No właśnie11:19, 27.11.2018
Ta cała spraw z przed kilku lat jest dziwna . Bo w opinii pana byłego burmistrza dary z. Norwegii były zorganizowane przez stowarzyszenie. A w sądzie prawdopodobnie to stowarzyszenie twierdziło że są osobami publicznymi do dziś nie wytłumaczalne . Może nowe władze Koronowa przyjrzą się na podstawie dokumentów tej sprawie czy nie popełniono wykroczenia ze strony osób, które w tamtym czasie twierdziło że są jako urzędnicy poszkodowani, jest ku temu podstawa bo sąd nie uznał ich racji . Ktoś tych urzędników ktoś reprezentował ?
Oj14:26, 27.11.2018
Paragraf 212 K K odnosi się tylko do osób publicznych.
Pomorska00:01, 28.11.2018
Najlepiej ten dzień mianowania Pana Patryka Mikołajewskiego na nowego Burmistrza Koronowo opisał pan redaktor Gazety pomorskiej Adam Lewandowski W zachwycie zapomniał o Burmistrzu i takim zdarzeniu? Ale policzył szable przeciwnika stwierdzając że nowemu nie będzie łatwo . Brawo pomorska, !!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koronowo.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
5 6
Chodzi mi oczywiście o głosowanie na przewodniczącego Rady Miejskiej...
9 4
Unieważnienie głosowania byłoby złamaniem prawa - zobacz proszę mój komentarz niżej. Co do gratulacji to nie wiem czy zasługuje. Na razie ponarzekał jak mu to ciężko w kampanii było ... cięzko to obawiam się, że dopiero będzie ... ale pożyjemy, zobaczymy