Zamknij

Zmarła znana i ceniona nauczycielka koronowskiego liceum Halina Gruska

18.06, 03.03.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Licem Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie poinformowało o śmierci Haliny Gruskiej związanej z placówką.

- Są ludzie, którzy pojawiają się w naszym życiu na krótką chwilę i znikają w zapomnieniu. Jednak są i tacy, którzy pozostają w nim na zawsze, mimo, że los pozwala iść nam wspólną ścieżką jedynie niewielki kawałek drogi życiowej. Taką osobą z całą pewnością była wieloletnia nauczycielka języka polskiego naszego liceum Pani Halina Gruska. Dlatego z tym większym żalem przyjęliśmy wiadomość o jej śmierci - poinformowało liceum.

Jak przekazała placówka, zmarła profesor "była człowiekiem o niezwykłej osobowości, oddaną swej pracy nauczycielką języka polskiego i wspaniałą wychowawczynią. Realizowała etos nauczyciela w rozumieniu Stefana Żeromskiego –  jako służbę młodemu pokoleniu Polaków. To dzięki niej  młodzież mogła odkrywać tajemnice literatury, sztuki i filozofii. Szczególną wagę przykładała do pielęgnowania piękna mowy ojczystej. Jednak lekcje z Panią Profesor zdecydowanie wykraczały poza przyswajanie wiedzy książkowej, uczyła bowiem otwartego podejścia do życia, szacunku do siebie i drugiego człowieka... i tego, abyśmy umieli poradzić sobie nie tylko na maturze, ale przede wszystkim w dorosłym życiu. Zawsze była otwarta na potrzeby drugiego człowieka, była wzorem skromności i prawdziwego człowieczeństwa. Cieszyła się powszechnym szacunkiem i wdzięcznością wielu pokoleń swoich uczniów i współpracowników. Pozostanie w naszej pamięci jako osoba o ogromnym talencie pedagogicznym oraz pasji, z jaką dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem."

Pogrzeb odbędzie się 7 marca, o godz. 12:30 na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Anny - Zarzew, ul. Lodowa 78 w Łodzi.

[ZT]5883[/ZT]

[ZT]5879[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%