Zamknij

Krzysztof Grubiński z Koronowa zasłużony dla kultury polskiej

10.30, 31.12.2022 . Aktualizacja: 10.32, 31.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pochodzący z Koronowa Krzysztof Grubiński został odznaczony honorową odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej".  W ten sposób działacz został nagrodzony za swoją dotychczasową działalność.

Podczas grudniowej sesji rady powiatu bydgoskiego 21 grudnia poseł Tomasz Latos w imieniu wiceprezesa Rady Ministrów, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Pana prof. Piotr Glińskiego wręczył w towarzystwie Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha odznaczenia resortowe za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i działalności kulturalnej oraz w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Wśród nagrodzonych znalazł się Krzysztof Grubiński,  mieszkaniec Koronowa, nauczyciel muzyki z 42-letnim stażem w Szkole Podstawowej w Buszkowie oraz instruktor muzyczny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie. Od roku 1985 do dnia dzisiejszego rokrocznie organizuje cieszący się zawsze ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci Szkolny festiwal Piosenki. Oprócz pracy typowo dydaktycznej zajmuje się działalnością artystyczną dzieci.  

[FOTORELACJA]623[/FOTORELACJA]

W roku 1996 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Koronowie utworzył działający do dziś dziecięcy zespół wokalny  „Ananasy”. Kolejnym zespołem wokalnym powstałym i działającym z inicjatywy Pana Krzysztofa jest zespół „Replika”, który odnosi sukcesy na imprezach rangi powiatowej i wojewódzkiej.

Odznakami honorowymi „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nagrodzeni zostali Jolanta Grygiel (gm. Sicienko), Violetta Juszczak (gm. Sicienko), Alina Pastor (gm. Sicienko), Dariusz Karbowski (gm. Dobrcz), Magdalena Robaszkiewicz (gm. Nowa Wieś Wielka), Grażyna Rochna-Woźniak (gm. Solec Kujawski), Barbara Piórkowska (gm. Dąbrowa Chełmińska). 

[ZT]7145[/ZT]

[ZT]7133[/ZT]

[ZT]7147[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

HahaHaha

0 0

Gratulacje Krzysiu 👍 21:39, 31.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anna Anna

0 0

Gratulacje ! 19:52, 01.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%