Zamknij

Popularna sędzia Anna Maria Wesołowska odwiedzi Koronowo!

16:33, 27.09.2021 aszcz Aktualizacja: 16:36, 27.09.2021
Skomentuj
reo

Jak informuje Gmina Koronowo, sędzia Anna Maria Wesołowska zaprasza zainteresowanych na spotkanie w ZSZ w Koronowie.

- Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 27-30 września w szkołach na terenie Gminy Koronowo odbywają się szkolenia prowadzone przez Panią Annę Marię Wesołowską, która jest sędzią w stanie spoczynku - informuje gmina.

Sędzia poruszy m.in. takie tematy jak: znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpieczne szkoły i świadomej rodziny oraz nowe zagrożenia:  cyberprzemoc, internet, używki; alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy, depresje, samookaleczenia.

[ZT]5162[/ZT]

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: rodziców, opiekunów uczniów na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 28.09.2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie przy ul. Dworcowej 53 w auli budynku "B" w godz. 16:00 - 17:30 - dodaje gmina.

Sędzia Anna Maria Wesołowska jest polską prawniczką, sędzią w stanie spoczynku, osobowością  telewizyjną, niezawodową aktorką filmową i telewizyjną.

Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, uważana za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej[Jakieś źródło?]. Była członkinią składów orzekających w procesach łódzkiej „ośmiornicy” i gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 przeszła w stan spoczynku.

[ZT]5163[/ZT]

Dla „Dziennika Łódzkiego” napisała cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”).

Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Współtwórczyni projektu „Dziennikarz w sądzie”, organizowanego przez „Iustitię”, Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót.

Od 2012 jest członkinią Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

[ZT]5171[/ZT]

[PORADA]


 

(aszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Berlin Berlin

4 0

Szanowna Pani , Mam nadzieje że zanim dojdzie do spotkania z młodzieżą w Koronowie Pani Sędzia zapozna się z kłopotami w mojej ocenie jakie napotykają młodzi ludzie w tej gminie . Już same słowo gmina tłumaczy pewien dyskomfort młodego człowieka. Nie regularne połączenia komunikacyjne brak oświetlenia niektórych kluczowych miejsc spotkań dla młodzieży , rodzice borykający się z pracą i płaca tak zwana ( śmieciowa ) . W koło pozostałości po Pegeerach ?. To wszystko wpływa na psychikę i rozwój . A jak już znajdzie się kilku utalentowanych dzieciaków zainteresowanych orkiestra dętą , to polityka osób dorosłych wpływa jak woda sodowa, która uderza w to piękne zainteresowanie muzyczne . Rezultat jest tylko jeden na pozór pomocna wyciągnięta ręka chowa się do rękawa . W rezultacie kolejne rozczarowanie i dalsza pustka a to co miało być i pozostać obrało inny kierunek . Podobnie jest z harcerstwem i tam chętnych nie brakuje ale jak tu się spotykać kiedy dzieci i zainteresowana młodzież nie ma swojej siedziby w największej gminie w Polsce ?. Co dziecko lub młodzież ma robić w plenerze w wolnym czasie kiedy są wakacje ?,a jedyna strzeżona popularna plaża do połowy sezonu w przebudowie ?. Pozostaje może jazda rowerem , ale i to często jest kłopotliwe a nawet trawa potrafi spalić się ze wstydu . Bo jak to zrozumieć jak otwarto ten tor to nie było żadnego regulaminu każdy mógł jechać jak chciał i nie były to tylko dzieci ?. Dziś trudno im zrozumieć że nagle nie wolno a przykład szedł z góry . Może taniec no ale dyskotek już nie ma w Koronowie ?. Hala braci Mikrutów jest często zajęta nie wystarcza dla tych co nie mają funduszy na wynajm ?. A musi na siebie zarabiać . No i często jest tak że i tam polityka ma swoje miejsce blask fleszy i przebywanie w obecności włodarzy przyćmiewa każdy krok taneczny . Może sport ?, no ale kiedy nawet zdobędzie się medale nawet tam gdzie Adolf Hitler siedział na trybunach to brak prawdopodobnie podstawy prawnej na finansowe nagrody dla takich osób, które nie tylko udowodniły swoją wyższość ale wskazały swoje miejsce urodzenia i zamieszkania wykrzykując pozdrawiam moje Koronowo !. Jak taki przykład jest bezpodstawny prawnie to co można zrobić jeszcze dla Polski i swojej miejscowości ?. Rycerzem można też zostać ale jak to wypada z toporem po mieście chodzić ?. A która z dziewczyn chciałaby zostać pierwszą królową Polski kiedy to Niemka ?, o której i bez której nie byłoby Polski może?. I tak pozostaje trener personalny i ta cała reszta . Pozdrawiam Panią serdecznie ale Koronowskie dzieci i młodzież i tak ma dużą cierpliwość w mojej ocenie zasługują na dużo więcej . 18:20, 27.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Szok Szok

0 0

Szanowna Pani, chciałbym w imieniu Koronowa kPanią przeprosić , ponieważ doniesienia prasowe GP Pani Redaktor Maji.S ukazały prawdziwe zainteresowanie i frekwencję osób na spotkaniu z Panią , Bardzo mnie to zasmuciło bo w Koronowie są osoby wybrane przez obecnego burmistrza , które niewątpliwie opłaca Urząd a ich zadaniem jest walka z alkoholizmem , przemocą w rodzinie ( zakładanie i wnioskowanie Zielonych Kart). Jak widać brakuje jednego z trzech burmistrzów ?, Pani sekretarz no i tych z komisji wydzielonych przez Urząd ?. Pani nawa dyrektor / a właściwie zastępca dawnego dyrektora MOPS mogłaby również od Pani się wiele nauczyć lub dowiedzieć . Przepraszam 12:40, 30.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%