Zamknij

Trwa zbiórka na rzecz Szymona Skotnickiego. Będzie też charytatywny piknik

10:59, 14.08.2021 | aszcz
Skomentuj
REKLAMA

21 sierpnia na plaży w Pieczyskach w godzinach 14:00-18:00 przeprowadzony zostanie Piknik charytatywny dla Szymka Skotnickiego

W programie wydarzenia zaplanowano m.in. zumbę, motocykle, animacje dla dzieci (Wesolandia, alpaki, żywe maskotki), loterie, domowe wypieki i kiermasz różności. Oprawę muzyczną zapewni DJ Maciej Nowicki.

Trwa zbiórka na rzecz Szymona Skotnickiego. Będzie też charytatywny piknik.

W portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na rzecz małego Szymona Skotnickiego. Do tej pory udało się uzbierać blisko połowę wymaganej kwoty. Jednak pomoc wciąż jest potrzebna.

Mały Szymon ma zaledwie 22 miesiące. Cierpi na zespół Arnolda-Chiariego, przepuklina oponowo-rdzeniowa, niedowład kończyn, rozszczep kręgosłupa, neurogenny pęcherz, niedokrwistość, wzrost III komory mózgu, obniżone napięcie mięśniowe oraz osłabione odruchy skokowe.

Okazja do wsparcia Szymonka będzie także w Pieczyskach 21 sierpnia gdzie od godziny 14:00 będzie trwać piknik połączony z wieloma atrakcjami dla dzieci.

Historia Szymka

Szymek urodził się jako wcześniak, w 29 tygodniu ciąży, z przepukliną oponowo-rdzeniową i to też stało się przyczyną naszego dramatu Serce pęka na drobne kawałki, kiedy widzę, jak moje dziecko cierpi. Chciałabym zrobić wszystko, żeby Szymek miał dobre życie, ale choroby, z którymi walczymy są bardzo poważne.

Narodzinom Szymka towarzyszyła ogromna radość, ale też strach i niepewność... Nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Od samego początku słyszeliśmy diagnozy, na dźwięk których w naszych głowach roiło się od pytań bez odpowiedzi. Byliśmy przerażeni. Jak wygląda życie z chorym dzieckiem? Jak sobie poradzimy? Jakie życie czeka Szymka?

Nasz synek urodził się z rozszczepem kręgosłupa lędźwiowego. Boryka się zarówno z problemami wcześniaczymi, jak i innymi wadami, m.in. zespołem Arnolda-Chiariego, neurogennym pęcherzem, niedokrwistością wcześniaczą, zakrzepem żyły nerkowej, zespołem wrodzonych wad rozwojowych dot. głównie wyglądu twarzy, wzrostem III komory w główce. Stwierdzono również obniżone napięcie mięśniowe oraz osłabione odruchy skokowe.

Od samych narodzin synka trwa jego intensywna rehabilitacja: ruchowa, neurologopedyczna oraz wzroku. Zajęcia obywają się codziennie, powinny nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Niestety jest to dla nas za duży wydatek finansowy... Na ten moment rehabilitacja to najlepszy sposób, aby pomóc naszemu dziecku. Dzięki rehabilitacji Szymek raczkuje. Walczymy, o to by kiedyś chodził. Dlatego nie możemy stracić ani jednego dnia.

Niektórych chorób Szymka nie pokonamy, ale mamy szansę minimalizować ich konsekwencje. To dla nas bardzo dużo, dlatego prosimy o pomoc – by dać Szymkowi jak najlepsze życie.

Rodzice Szymka

[ZT]4936[/ZT]

[ZT]4923[/ZT]

 

(aszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%