Zamknij

Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu już funkcjonuje. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszono wiele kwestii

Redakcja 16:13, 30.08.2019 Aktualizacja: 17:49, 22.10.2025
33 Jak mówią założyciele, komisja powstała z potrzeby zwrócenia większej uwagi władz samorządowych na problemy mieszkańców w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, kolejowej oraz transportu publicznego fot. pixabay Jak mówią założyciele, komisja powstała z potrzeby zwrócenia większej uwagi władz samorządowych na problemy mieszkańców w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, kolejowej oraz transportu publicznego fot. pixabay

W lipcu powołała się Społeczna Komisja Infrastruktury i Transportu Publicznego dla Miasta i Gminy Koronowo. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie złożone zostały przez komisję liczne wnioski i zapytania.

Jak mówią założyciele, komisja powstała z potrzeby zwrócenia większej uwagi władz samorządowych na problemy mieszkańców w zakresie poprawy infrastruktury drogowej, kolejowej oraz transportu publicznego. W imieniu komisji wnioski na sesji odczytali radni - Elżbieta Mojzesowicz i Henryk Borowicz.

- Komisja zwróciła uwagę na wiele niezałatwionych od lat problemów w Gminie Koronowo jak np. na zły stan mostu na drodze Samociążek-Gościeradz, który jak się okazało nie wiadomo do kogo należy, czy na problem kierowców łamiących zasady ruchu drogowego w wielu miejscach naszej gminy - mówi przewodniczący Społecznej Komisji Infrastruktury i Transportu Publicznego dla Miasta i Gminy Koronowo Rafał Wąsowicz. - Komisja zaproponowała również powrót do pomysłu odtworzenia przekładki dla kajaków i małych łodzi pomiędzy wodami Zalewu Koronowskiego a rzeką Brdą w Samociążku. Tu również problem stanowi ustalenie właściciela gruntów pod lustrem wody - dodaje.

Złożony został także wniosek o uruchomienie wakacyjnych sobotnio-niedzielnych połączeń kolejowych do Koronowa w roku 2020. Łącznie Komisja opracowała na sesję 34 dokumenty, na część z nich burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski wraz z zastępcą Piotrem Kazimierskim udzielili odpowiedzi.

- Na wiele wniosków oraz zapytań padły konkretne odpowiedzi. Wiele zadań o które pytamy jest w trakcie realizacji, prowadzone są rozmowy - informuje Rafał Wąsowicz. 

Podczas sesji poruszona została również m.in kwestia udostępnienia zapory wodnej w Pieczyskach dla pojazdów do 2,5 t. Jak się okazuje Enea nie wyraziła zgody na otwarcie zapory dla ruchu. Komisja będzie wnosić o wyjaśnienie decyzji oraz o podanie ogólnego stanu technicznego zapory. 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koronowo.net.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%