Zamknij

Stalowy Anioł z Koronowa. Anita Jaszkowska nagrodzona!

18:32, 22.11.2017 | Igor Nigmański
Skomentuj Wręcznie nagród odbyło się w Sali Senatu Collegium Maximum UMK w Toruniu fot. udostępnione
REKLAMA

17 listopada w Collegium Maximum UMK w Toruniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”. Wśród nagrodzonych znalazła się mieszkanka gminy Koronowo Anita Jaszkowska - prezes Fundacji GIBULUS.

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. Laureaci nagród oprócz statuetek i listów gratulacyjnych otrzymują też wsparcie finansowe.

- Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Łącznie nagrodzono dziesięć osób. Wśród nich znalazła się Anita Jaszkowska z Sokola-Kuźnicy, Prezes Zarządu Fundacji "GIBULUS". Celem Fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego i zabezpieczenia potrzeb społecznych w zakresie m.in. działalności charytatywnej, działalności na rzec osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, działalności na rzec osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych oraz ochrony i promocji zdrowia. Fundacja promuje również wolontariat. Wśród licznych inicjatyw w ostatnim czasie można wymienić chociażby uporządkowanie cmentarza w Buszkowie. Aktywnie podopieczni uczestniczą również w imprezach sportowych jak np. Kayakamania 2017. Fundacja GIBULUS z Anitą Jaszkowską na czele organizuje też wyjazdy oraz częste spotkania. Można poczytać o tym na naszych stronach.

Portal koronowo.net.pl gratuluje nagrody oraz życzy dalszych sukcesów.

(Igor Nigmański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%