Zamknij

Seria zdarzeń drogowych. Była ofiara śmiertelna i ranne osoby

09:02, 10.05.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj
Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana fot. OSP KSRG Gościeradz

9 maja zapisze się jako feralny dzień na drogach gminy Koronowo. Tego dnia doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń na DK nr 25. Niestety była ofiara śmiertelna.

Tuż po godzinie 14:00 służby ratunkowe otrzymały informacje o wypadku w okolicach Gościeradza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego citroena zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy. Uderzenie było tak silne, że w aucie ciężarowym urwała się tylna oś, a sam pojazd przewrócił się na bok. Kierowca osobówki nie przeżył tego zderzenia, a pasażerka została z lekkimi obrażeniami zabrana do szpitala. Jak informują bydgoscy strażacy niewiele brakowało, aby w samochody uderzyło następne auto ciężarowe. Na szczęście zdążyło ono wyhamować. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Policjanci organizowali objazdy m.in. przez Wyczółkowo, Bytkowice i drogę wojewódzką nr 243. Akcja utrudniona była przez wyciekające paliwo z przewróconego pojazdu i wyrwaną oś. Na miejscu pracowali strażacy z JRG 3 Bydgoszcz, OSP KSRG Gościeradz, OSP KSRG Koronowo, ciężki samochód ratownictwa technicznego oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 2 Bydgoszcz.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Tryszczynie. Tam policyjny radiowóz wpadł w poślizg, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Funkcjonariusze podążali w kierunku tragicznego wypadku w Gościeradzu. Policjanci trafili pod opiekę Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Chwilowe utrudnienia w ruchu panowały także w Nowym Dworze. Samochód ciężarowy wyjeżdżający z drogi prowadzącej do Więzowna na DK 25, zawadził podwoziem o jezdnie. Doprowadziło to do utknięcia pojazdu oraz utrudnień w ruchu.

Zdjęcia z wypadków w Gościeradzu oraz Tryszczynie, można zobaczyć na profilu Bydgoszcz 998

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone