Zamknij

Koronowscy policjanci mówią o zasadach bezpieczeństwa podczas plenerowych imprez

15.34, 02.08.2022 . Aktualizacja: 15.34, 02.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Minął już pierwszy miesiąc wakacji. Koronowscy policjanci wykorzystują ten czas na przybliżenie mieszkańcom gminy Koronowo i Sicienko zasad bezpieczeństwa. W miniony weekend na terenie działania Komisariatu Policji w Koronowie odbyły się dwie wielkie imprezy, zorganizowane przez włodarzy gmin Koronowo oraz Sicienko.

W sobotę (30.07.2022) na plaży głównej w miejscowości Wierzchucinek można było podziwiać namiot profilaktyczny, gdzie dwóch dzielnicowych gminy Sicienko asp. Waldemar Wełniak wraz z st. asp. Januszem Wojtczakiem oraz sierż. Paulina Trepiak, poprzez zabawę, zachęcali najmłodszych uczestników festynu do bezpiecznego zachowywania się podczas wakacji. Specjalny kącik plastyczny, gdzie milusińscy mogli kolorować, a nieco starsze dzieci rozwiązać krzyżówkę o tematyce policyjnej, cieszył się największą zainteresowaniem.

Natomiast w sobotę i w niedzielę (30-31.07.2022) w Koronowie odbywał się dwudniowy Jarmark Cysterski. Tam, asp. Sandra Mindak wraz z dzielnicowym mł. asp. Romanem Nierebińskim przygotowali stoisko, na którym uczestnicy jarmarku mogli rozwiązać krzyżówkę, odgadywać zaszyfrowane hasła w postaci rebusów oraz znaleźć w rozsypance cyfrowej numery alarmowe.

Dzieci miały też możliwość korzystania z Autochodzika. Poprzez zabawę najmłodsi zapoznawali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdy pociechy korzystały z atrakcji, w tym czasie dorośli mogli założyć alko oraz narkogogle i poznać ich sposób działania. W ten sposób mundurowi mogli zobrazować dorosłym, jak mózg człowieka funkcjonuje po wypitym alkoholu w dużych ilościach lub co dzieje się z organizmem po zażyciu marihuany.

Wiele pytań oraz ogromna frekwencja podczas spotkań świadczyła, że tematy i atrakcje przygotowane przez policjantów z Koronowa były wartościowe i ciekawe nie tylko dla dzieci. Z pewnością wszystkie przedsięwzięcia przełożą się na zwiększenie świadomości ludzi w zakresie bezpieczeństwa podczas wakacji.

[ALERT]1659447223579[/ALERT]

[ZT]6542[/ZT]

[ZT]6541[/ZT]

[ZT]6534[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%