Zamknij

W Koronowie natężenie ruchu samochodowego rośnie! Jak wypadły pomiary?

21:14, 23.11.2021 | Łukasz Religa
Skomentuj
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała pierwsze wyniki z Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/2021, dzięki czemu możemy zobaczyć jaki ruch panuje na obwodnicy Bydgoszczy tworzonej przez drogi S-5 i S-10.

Na wyciąganie wniosków jednak trochę jeszcze za szybko, bowiem nie znamy danych z dróg wojewódzkich, które powinny pojawić się wkrótce, które będą wstanie faktycznie pomóc oszacować w jaki sposób obwodnica przekłada się na ruch w mieście.

Na drodze krajowej nr 56, która łączy drogę nr 25 z drogą nr 5, biegnącej przez centrum Koronowa odnotowano 5,2 tys. pojazdów na dobę, gdy w 2015 roku było to 3,4 tys. Oznacza to, że budowa S-10 pomiędzy Tryszczynem i Aleksandrowem nie zmniejszyła natężenia ruchu. Być może sytuacja się poprawi, gdy oddany zostanie odcinek S-5 z Aleksandrowa do Dworzyskowa. Tego dowiemy się jednak dopiero za 4-5 lat.

Generalny Pomiar Ruchu prowadzony jest cyklicznie co 5 lat – obejmuje drogi krajowej i wojewódzkie. Wyjątkowo odbywa się teraz po 6 latach, bowiem przed rokiem mieliśmy lockdown spowodowany pandemią, przez co wpływało na mniejsze natężenie ruchu i przekłamywałoby wyniki.

O wynikach Generalnego Pomiaru Ruchu czytaj więcej w Portalu Kujawskim.

[ZT]5479[/ZT]

[ZT]5476[/ZT]

 

(Łukasz Religa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%