Zamknij

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Zespole Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie

07:12, 10.11.2016 | UM Koronowo
Skomentuj
REKLAMA

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują wraz z czytelnikami.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: „KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK".

W Zespole Szkół we Wtelnie świętowano bardzo różnorodnie.

Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą książek, których bohaterami są zwierzęta i książek o zwierzętach. Wystawkę tematycznie powiązano ze Światowym Dniem Zwierząt, który obchodzony jest 4 października. Przygotowano też wystawę nowości wydawniczych, które pojawiły się w szkolnej bibliotece. Przed biblioteką można było zobaczyć ekspozycję książek, które w dzieciństwie i młodości czytali nauczyciele.

Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym na najpiękniejszą zakładkę do książki, brali udział w konkursie „Pięknego czytania" - czytali fragmenty książek Jana Grabowskiego „Czarna owieczka" i Romana Pisarskiego „O psie który jeździł koleją", uczestniczyli też w Dniu Postaci Bajkowej i Literackiej (przebierali się za ulubionego bohatera z książki i opowiadali o nim), rozwiązywali też interaktywną krzyżówkę o bibliotece, kolorowali bajkowe postacie i rysunki o tematyce bibliotecznej.

Dla uczniów klas 4 - 6 zorganizowano konkurs pięknego czytania wybranej przez siebie książki. Ponadto zespoły klasowe rozwiązywały krzyżówkę o tematyce bibliotecznej.

Nie zapomniano też o gimnazjalistach. W związku z tym, że rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, najstarsi uczniowie wzięli udział w konkursie „Czytamy Sienkiewicza", w trakcie którego prezentowali fragmenty wybranych dzieł naszego noblisty. Przedstawiciele klas rozwiązywali też krzyżówkę o pisarzu.

Zwycięzcy wszystkich konkursów zostali nagrodzeni książkami, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Informacja: Zespół Szkół im. Leona Wyczółkowskiego we Wtelnie

Opracowała: Alicja Wojciechowska

(UM Koronowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%