Zamknij

Co z rozbudową drogi krajowej na odcinku Obodowo - Mąkowarsko?

14:53, 29.04.2019 | Redakcja
Skomentuj Koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej na roboty fot. redakcja
REKLAMA

Już jakiś czas temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o planowanej inwestycji polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 25. Mowa o około 10 kilometrowym odcinku Obodowo - Mąkowarsko.

- 21 lutego 2019 r. została podpisana z projektantem umowa na opracowanie dokumentacji. Ta zaś pozwoli na przygotowanie kolejnego postępowania na realizację odcinka DK25 Obodowo - Mąkowarsko. Spodziewamy się otrzymać finalną dokumentację pod koniec 2020 r. - mówi Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Jak powiedział nam w rozmowie przedstawiciel drogowców przy założeniu potwierdzenia finansowania, rozpoczęcie robót może być planowane na rok 2021. Czas realizacji to około półtora roku. Należy szacować zatem, że udostępnienie trasy nastąpiłoby około drugiej połowy 2022 roku.

- W ramach inwestycji planuje się między innymi rozbudowę drogi krajowej nr 25 na odcinku ok 10 km, wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 7m, rozbudowę skrzyżowań, wraz z wydzieleniem pasów do skrętu w lewo, budowę i przebudowę zjazdów, budowę nowych zatok autobusowych, budowę chodników i ścieżek rowerowych w zakresie wynikającym z bezpiecznego kształtowania ruchu pieszego i rowerowego, budowę stanowiska do ważenia pojazdów, budowę drogi serwisowej z zatoką postojową oraz rozbudowę oświetlenia drogowego - wymienia Okoński.

Koszt inwestycji będzie znany po zakończeniu procedury przetargowej na roboty.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz