Zamknij

Wspólny wieczór w Lucimiu. Było świątecznie

10:34, 08.01.2018 | Redakcja
Skomentuj
Podczas spotkania nie zabrakło zaproszonych gości fot. nadesłane
REKLAMA

6 stycznia o godzinie 18:18 w Domu Ludowym w Lucimiu odbyło się spotkanie o nazwie święty wieczór.

Podczas wydarzenia okazję do zaprezentowania się miała lokalna grupa teatralna, która przedstawiła montaż słowno-muzyczny pt. "Słowa jak kamień, zmień na chleb". Obsadę tworzyli: Samanta, Xavier, Fabian Gburczyk, Anna Matusik, Sara Siekierska. Występ utrzymany był w konwencji kabaretowo-satyrycznej. Przedstawiał on przejaskrawione scenki z przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w rożnych rodzinach.

- Później przełamaliśmy się tradycyjnym chlebem z mieszkańcami, życząc sobie nawzajem wszystkiego dobrego, dużo zdrowia, pogody ducha i chęci do działania w nowym roku - mówi Dariusz Piotrowski, kierownik Domu Ludowego.

Na zgromadzonych czekała jeszcze jedna niespodzianka - poncz świąteczny przygotowany wspólnie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć gości, czyli prof.UMK Wiesława Smużnego wraz z małżonką Marią, którzy przywieźli jak co roku nasiona słoneczników i rozdawali zachęcając do udziału w akcji zasiewu. Tegoroczny Święty Wieczór zakończył wspólny koncert kolęd przy współudziale muzyków w składzie: Mateusz Piotrowski i Hubert Piasecki (trąbki) oraz Mikołaj Naterski (akordeon).

fot. nadesłane

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz