Zamknij

Droga ekspresowa S5 nową granicą gminy Koronowo?

11:35, 09.07.2019 | Redakcja
Skomentuj Radna Katarzyna Szulta-Romaniuk przypuszcza, że proces zmiany granic może być długotrwały fot. redakcja
REKLAMA

O utworzenie nowych granic administracyjnych pomiędzy gminami Koronowo - Sicienko zaapelowała radna Katarzyna Szulta-Romaniuk podczas jednej z sesji Rady Miejskiej. Bo z obecną granicą jest problem. 

Radna zaproponowała podjęcie rozmów z wójtem Sicienka w sprawie ustalenia nowych granic administracyjnych pomiędzy gminami. Naturalną granicą miałaby być budowana droga ekspresowa S5. Obecny stan faktyczny jest taki, że Zakon Sióstr Karmelitanek Bosych należy jeszcze do Tryszczyna, natomiast sąsiadująca z zakonem bezpośrednio leśniczówka należy do gminy Sicienko. W interpelacji złożonej przez radną Szultę-Romaniuk czytamy:

- Mieszkańcy tejże leśniczówki posiadają adres w Tryszczynie. Śmieci zabierane są przez ZGKiM w Koronowie, ale podatki wpływają już do Sicienka. Podobnie jest z miejscem pamięci narodowej. Mimo, że dbają o niego mieszkańcy Tryszczyna, leży ono w granicach administracyjnych Sicienka. Wydaje się zasadne, aby podjąć takie działanie. Przypuszczam, że będzie to proces długotrwały, ale być może ułatwi i usprawni kwestie granic gminy.

A jakie jest w tej sprawie stanowisko Urzędu Gminy w Sicienku? Niestety przedstawiciele urzędu nie zechcieli udzielić nam odpowiedzi.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

W odp,W odp,

10 0

Szanowna Pani , być może tak a być może nie?, radni muszą być pewni!. Ja natomiast jestem pewny, że podatki za , powinny być zwrócone przez gminę w Siecenko a Pani jako radna gminy Koronowo powinna dbać o budżet tej gminy którą Pani reprezentuje. Jeżeli ma Pani taką wiedzę to w mojej ocenie jest to sprawa dla prokuratury . Ponieważ każda gmina ma obowiązek zgodnie z meldunkiem pobierać opłaty i podatki . Z wypowiedzi Pani radnej wynika , że z nieustalonych przyczyn Koronowo świadczy usługi nie na swoim terenie którego jest Pani radną?.15:50, 09.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

2 2

uwazam za słuszne ustalenie stosownych granic obu gmin ościennych..
11:20, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z up, żonyZ up, żony

3 0

Granice są stosowne, tylko praca wykonywana przez Koronowo wybiega poza granice opierając się na relacji pani radnej 11:53, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KoronowianinKoronowianin

6 2

Gratuluję i ubolewam, że to nie Pani kandydowała na stanowisko Burmistrza gminy Koronowo bo coś by się pewnie pozytywnego i wartościowego dla ludzi tu mieszkających działo a tak tylko np. kolejny wice...b bez kompetencji i nic się nie dzieje. Pozdrawiam i niech Pani dalej dobro dla nas czyni. 17:07, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie dziękuje Nie dziękuje

7 0

Rozumie komisje składające się z radnych , ale kompletnie dla mnie prawnie niezrozumiałe jest powoływanie społecznej komisji infrastruktury gdzie zasiadają radni a ich przewodniczącym ma być osoba nie samorządowiec , która chce kontrolować pracę samorządowców , wprowadzać wnioski na sesji i opiniować podjęte zagadnienia na sesji ?, kontrolować pracę rady samorządowej , czy wystawiać opinię na której ci sami radni mają podejmować uchwały ?. Radny nie może być zależny od osób z (ulicy ), który będzie występował w ich imieniu społecznie do pozostałych samorządowców ?. To konflikt interesów publicznych najprawdopodobniej. Wszystkie podjęte uchwały kontroluje przewodniczący rady to jego prawo . Natomiast burmistrzowie i UM są stroną wykonawczą. Urząd Miasta to nie samorząd !. Samorząd prawnie podlega przewodniczącemu rady. Radny może i ma prawo wyrazić opinię wnieść wniosek . Ale nie ma prawa tego robić społeczny przewodniczący w imieniu radnego lub radnych którzy podlegają jemu jako członkowie społeczni . Tak jest w UE a jak w Koronowie dwóch prędkości ? To chyba żart bo zrozumieć tego pana Rafała jest naprawdę trudno .
17:56, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%