Zamknij

"Zjednoczeni muzyką", czyli kolejne wydarzenie kulturalne

13:45, 17.07.2019 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Mariackie Wieczory Kameralne to nie jedyne wydarzenie tego typu organizowane na terenie gminy Koronowo. W niedzielę 28 lipca nastąpi inauguracja cyklu "Zjednoczeni muzyką".

"Zjednoczeni muzyką" to Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy koncert odbędzie się 28 lipca o godzinie 12:00 w sanktuarium w Byszewie. Zaprezentuje się wtedy Adam Klarecki - organy (Włocławek). Tego samego dnia w koronowskiej bazylice mniejszej (godz. 19:00)  wystąpi Katarzyna Jaracz - sopran (Bydgoszcz) oraz Waldemar Gawiejnowicz - organy (Poznań). Kolejne koncerty zaplanowano na 25 sierpnia. O godzinie 12:00 w Byszewie wystąpią Michał Litwa - wiolonczela (Bydgoszcz) i Ewa Sawoszczuk - organy (Bydgoszcz). Natomiast w Koronowie koncert odbędzie się o 19:00.  Publiczność będzie mogła podziwiać występ: Frantiska Vanicek - organy (Czechy), Macieja Drapińskiego - akordeon (Bydgoszcz) oraz Krzysztofa Biernackiego - klarnet (Bydgoszcz). Zakończenie cyklu 8 września - w Sanktuarium Matki Bożej Królowej  Krajny w Byszewie (godz. 12:00). Na organach zagra Błażej Musiałczyk z Gdańska. Będzie też recytacja w wykonaniu Wojciecha Kondarewicza z Bydgoszczy.

Przypomnijmy, że to obok Mariackich Wieczorów Kameralnych kolejne tego typu wydarzenie organizowane na terenie gminy Koronowo. O inauguracji tego cyklu i zapowiedzi kolejnych koncertów mogą Państwo przeczytać tutaj.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%