Zamknij

Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road dojechał do półmetka [VIDEO, FOTO]

14.28, 17.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W pięknym stylu, ze świetną frekwencją i na pełnym gazie. Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i RXF stanęli do rywalizacji w III rundzie rozgrywek terenowych.

Mimo mało optymistycznych prognoz pogody, wyścigowy weekend przebiegł bez zakłóceń, przy sprzyjającej aurze. Rok temu cykl zawodów pit bike właśnie w Wierzchucinie Królewskim uzyskał rekord frekwencji, w tym roku w blokach startowych pojawiło się jeszcze więcej zawodników. - Dla nas to wielkie wydarzenie - mówi Sebastian Chwiałkowski, SMC Motorsports Park, gospodarz wydarzenia. - Mieszkańcy regionu bardzo życzliwie przyjmują zawody, a także zawodników z całego kraju. Dla nas to prawdziwe święto motorsportu.

W tym roku udało się zmodyfikować tor, co zostało docenione przez startujących. Uczestnicy III rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zgotowali świetne sportowe widowisko. Zaskakujące, nieprzewidywalne, to były piękne emocje.

[FOTORELACJA]615[/FOTORELACJA]

Wakacje na torze

Tor SMC Motorsports Park w cyklu zadebiutował w zeszłym roku. Wtedy po raz pierwszy odbyła się runda ogólnopolskich zmagań. - Bardzo cieszymy się, że zawody pit bike wracają do Wierzchucina. To wspaniała dyscyplina. Obserwowanie rywalizacji na tak wysokim, sportowym poziomie to prawdziwa przyjemność. Do tego w miasteczku zawodów panuje wspaniała atmosfera. Przyjeżdżają całe rodziny i świetnie się bawią. Zapraszamy ponownie i dziękujemy za zaangażowanie całemu lokalnemu środowisku - podkreśla Henryk Borowicz, sołtys Wierzchucina.

Jeszcze więcej ścigania

Każdy kto chce dołączyć do rywalizacji, bądź zobaczyć na żywo zawody Pit Bike, ma okazję zrobić to jeszcze jesienią. Po wakacyjnej przerwie rozgrywki wrócą na tory off-road. Już 11 września odbędzie się IV runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road w Dąbrowie Górniczej, 1 października zawodnicy przyjadą do Głogowa, a 23 października staną do walki w finale sezonu na torze w Zielonej Górze. -Pit Bike to nie tylko widowiskowe zawody, ale i przyszłość polskiego motorsportu.

Sędziowałem już wiele rund zawodów minimotocykli i muszę przyznać, że jest to jedna z bardziej widowiskowych dyscyplin, a nazwiska młodych mistrzów koniecznie trzeba zapamiętać, bo będą znane w żużlu czy motocrossie - podsumował Wiesław Szarański, sędzia zawodów PZM.

Tradycyjnie podczas zawodów pit bike, każda klasa zawodnicza przystąpiła do dwóch wyścigów. Najlepsi zawodnicy dnia nie tylko stanęli na podium, ale i zgarnęli punkty do klasyfikacji sezonu. Rozgrywki wchodzą w decydującą fazę, a podczas finału punkty będą liczone razy 1.2. W wakacyjnej rundzie zawodów pit bike uczestniczyło łącznie 127 osób, w tym 109 zawodników rywalizujących w 9 klasach i osiemnastka dzieci w jazdach pokazowych.

Zwycięzcy III rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road Wierzchucin Królewski,

SMC Motorsport Park Stock 90
1. Felix GÓRNIAK
2.Tymek ANDRZEJEWSKI

3. Dawid OSCENDA


Pit Ladies
1.Wiktoria KURKOWSKA
2. Martyna MERCHEL
3.Zuzanna PRUSAK

Stock 125
1.Michał GUTMAŃSKI
2. Nikodem ORZECHOWSKI
3. Marcel MALEPSZY

Stock 150 Junior
1. Michał DRYPA
2. Błażej KRAUSE
3. Mikołaj BARCZYŃSKI

Stock 150
1. Eliasz DAWIDSON
2. Szymon MAJKOWSKI
3.Krystian GRABOWSKI

Super Pit
1. Cyprian BIELIŃSKI
2. Łukasz MAJKOWSKI
3. Marcin JĘDRZEJCZYK

Masters
1. Sławomir KRUSZYŃSKI
2. Piotr DRYPA
3. Robert NEJDORA

Bigy
1. Michał BEREŚ
2. Przemysław NOWAKOWSKI
3. Tomasz KAZANIECKI

Amator
1. Natan KOSEWSKI
2.Patryk ŁASZCZYŃSKI
3. Jacek KUJAWA

Klasyfikacja teamów sponsorskich
1.GORILLA 51
2.FOTOWOLTAIKA SAMOCHODOWA TEAM
3.1K76K Kruszyński MX Academy
 

[ZT]6609[/ZT]

[ZT]6607[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%