Zamknij

Młode zawodniczki rywalizowały pod siatką w koronowskiej hali

17:33, 11.04.2018 | Spartakus Koronowo
REKLAMA
Skomentuj
Łącznie w zawodach wzięło udział 36 zespołów fot. Dariusz Stoński

W hali MGOSiR w Koronowie, w dniu 8 kwietnia 2018 roku odbyła się VI edycja Wiosennego Turnieju w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt w kategorii „dwójek”.

Na turniej przyjechały zespoły z całego województwa kujawsko-pomorskiego: MKS Sokół Mogilno, WTS Włocławek, Stal Grudziądz, MUKS Spartakus Lniano, SP 31 Bydgoszcz, PKS Unitas Tuchola, Sp 2 Tuchola, MUKS Joker Świecie i gospodynie turnieju – KS Spartakus Koronowo.

Mecze rozgrywane były na sześciu boiskach, na których walczyło 36 zespołów z których aż 9 to reprezentantki Koronowa, łącznie na zawody stawiło się 101 dziewcząt!!! Najlepsze zespoły z grup awansowały do finału A, 2 miejsca awansowały do finału B, 3 miejsca do finału C i tak adekwatnie aż do grupy F.

Mecz rozgrywane były do 15 zdobytych punktów (1 set) z przewagą dwóch punktów. Dziewczęta łącznie rozegrały 180 meczy, z czego każdy zespół walczył na parkiecie 10 razy. Każdy mecz był emocjonujący i pełen zaangażowania młodych adeptek siatkówki. Był pot i łzy, ale wszystko wynagrodziły piękne koszulki, które na koniec otrzymała każda uczestniczka turnieju z rąk zarządu i trenerów KS Spartakus.

Puchary i medale za miejsca na podium odebrały :

I miejsce Szewczyk Wiktoria i Figura Julia (Joker Świecie I)

II miejsce Alicja Szarafińska i Maja Skowron (Stal Grudziądz I)

III miejsce Wiktoria Fudala i Nelly Adrykiewicz (MUKS Spartakus Lniano)

Tuż za podium, na 4 miejscu przegrywając jedynie gorszym stosunkiem punktów w tabeli końcowej uplasowały się reprezentantki KS Spartakus Koronowo – Amelia Czerwińska, Julia Stempień i Julia Lewandowska.

Serdeczne podziękowania organizatorzy turnieju kierują w stronę wolontariuszy, byłych zawodniczek i sympatyków Klubu za poświęcony czas młodszym koleżankom i sprawiedliwe sędziowanie zawodów.

Turniej odbył się ze wsparcia z dotacji gminy Koronowo oraz życzliwych sponsorów – Agencji Reklamowej Fe3.

Już w najbliższą niedziele, dziewczęta jadą na kolejną rundę rozgrywek Kinder+ Sport do Świecia. Wszystkim życzymy sportowej walki i jak najlepszych wyników.

(Spartakus Koronowo)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone