Zamknij
REKLAMA

Koronawianki wyróżnione w konkursie wojewody kujawsko-pomorskiego

18:56, 09.11.2021 | aszcz
Skomentuj
REKLAMA

Hanna Kulągowska-Puzio oraz Alina Malanowska  wśród laureatów konkursu fotograficznego „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”, zorganizowanego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego.

Do konkursu zgłoszono ponad 3500 zdjęć. Laureatów ogłoszono podczas uroczystości, które odbyły się w ubiegłym tygodniu.

Wśród laureatów znalazły się mieszkanki gminy Koronowo: Hanna Kulągowska-Puzio oraz Alina Malanowska.

- Na uroczystości obecni byli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Dariusz Wrzos, dr hab. Adam Adamski, prof. UMK - Członek Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta fotografik i pracownik naukowy - przewodniczący jury konkursu, Marek Noniewicz - Członek Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta fotografik, kustosz Muzeum Fotografii przy WSG - członek jury konkursu oraz Jacek Nowacki - fotograf Urzędu - członek jury konkursu.

Ideą konkursu było przedstawienie piękna przyrody i krajobrazu regionu Kujaw i Pomorza w jak najciekawszy sposób. Przyjmowanie zgłoszeń trwało do 5 maja br.

Do konkursu zgłoszonych zostało 3547 fotografii, a 219 z nich zostało wyłonionych i zakwalifikowanych przez Jury Konkursu i do umieszczenia w publikacjach Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

- Cieszę się, że udało nam się spotkać mimo panującej epidemii i przekazać Państwu osobiste gratulacje i podziękowania za to, że po raz kolejny zechcieliście wziąć udział w tym ważnym dla mnie konkursie. Gratuluję tym, którzy są już bardzo doświadczeni jeśli chodzi o branie udziału w tym konkursie i zdobywają kolejne nagrody. Na tegoroczną edycję zgłosiło się 323 artystów, przekazując 3547 zdjęć, które podlegały ocenie przez szanowne jury. Zainteresowanie konkursem z roku na rok wzrasta, z czego się bardzo cieszymy. Ostatecznie 71 autorów zostało wyróżnionych i ich 219 prac znalazło się przede wszystkim w albumie, ale także w kalendarzu województwa kujawsko-pomorskiego, który jest w mojej ocenie wyjątkowo piękny w tym roku. To dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i projektowi, który organizujemy od wielu lat, jest możliwe tak bogate nagrodzenie uczestników. Te albumy są ambasadorem naszego regionu i trafiają one do ludzi z całej Polski - powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Dariusz Wrzos podkreślił, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej co roku finansuje publikacje albumu i kalendarza z wielką przyjemnością.

- Co roku prace są piękniejsze, a publikacje są coraz bardziej dojrzałe artystycznie. Rozumiem, że dysponujemy coraz lepszymi środkami technicznymi, ale to wcale nie oznacza, że tak łatwo robi się zdjęcia przyrodnicze i tak łatwo, czasami tygodniami, miesiącami, oczekuje się na ten moment. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Dziękuję za udział i duże zaangażowanie w konkursie. Życzę nagrodzonym dalszych sukcesów – dodał.

W imieniu jury konkursu głos zabrał jego przewodniczący, prof. Adam Adamski, który przyznał, że nadesłane prace konkursowe były na bardzo wysokim poziomie zarówno technicznym, jak i artystycznym.

- Praca w jury była dla nas olbrzymią przyjemnością. W gronie jury nie było żadnych wątpliwości, niejasności, a tym bardziej antagonizmów. Udało nam się tak te zdjęcia konkursowe ocenić, że można powiedzieć, iż werdykt jest jednogłośny. Gratuluję wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym– dodał.

Nagrody główne otrzymali następujący autorzy:

Grand Prix i nagrodę o wartości 2.000 zł - p. Łukasz Gwiździel

I miejsce i nagrodę o wartości 1.800 zł – p. Bartosz Rakoczy

II miejsce i nagrodę o wartości 1.600 zł – p. Michał Ślęczek

III miejsce i nagrodę o wartości 1.400 zł – p. Arkadiusz Kikulski

Nagrodę Specjalną Jury i wygraną o wartości 1.500 zł - p. Paweł Borkowski

Wyróżnienia i nagrody o wartości 600 zł – p. Piotr Górny, p. Paweł Kaczorowski, p. Krzysztof Kowalski, p. Jerzy Napierała, p. Mateusz Piesiak, p. Patryk Pikulski.

Autorzy zwycięskich fotografii, alfabetycznie:

Ryszard Berliński
Jakub Biewald
Kamil Bilecki
Andrzej Bizoń
Mariusz Blank
Teresa Blank
Wiktor Blokowski
Mateusz Boinski
Paweł Borkowski
Jarosław Chłąd
Daniel Chojak
Liliana Cieszyńska
Helena Drożdża
Andrzej Dzianott
Leszek Gładkowski
Piotr Górny
Dariusz Grobelniak
Justyna Gross
Aleksander Grzelak
Łukasz Gwiździel
Marcin Jarski
Piotr Jurczyk
Paweł Kaczorowski
Michał Kadlec
Krystian Kaniowski
Arkadiusz Kikulski
Dariusz Kilan
Krzysztof Kowalski
Zbigniew Kula
Hanna Kulągowska-Puzio
Krystian Lachor
Piotr Leibner
Magdalena Majewska
Alina Malanowska
Maria Mikołajczak
Leszek Miler
Marcin Misiak
Bartosz Mrugała
Jerzy Napierała
Marcin Niesyn
Katarzyna Olejnik-Wodyńska
Filip Olkiewicz
Piotr Olkiewicz
Jolanta Orzłowska
Mariusz Pankau
Dariusz Pawlak
Dariusz Pawłowski
Mateusz Piesiak
Sławomir Pietrzykowski
Patryk Pikulski
Zbigniew Płoszyński
Bożena Podlasin
Krzysztof Pokrętowski
Bartosz Rakoczy
Anna Rusiłko
Dorota Sajbor
Marcin Seroczyński
Sławomir Seroka
Jarosław Smolar
Piotr Szumigaj
Michał Ślęczek
Paweł Śnieć
Andrzej Świtalski
Daria Troczyńska
Michał Wawrzeńczyk
Paweł Wesołowski
Marek Wojciekiewicz
Joachim Woźniak
Marcin Woźniak
Agnieszka Zawadka
Emilia Zielińska
 

(aszcz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%