Rząd przyjął projekt dotyczący dodatków mieszkaniowych dla służb mundurowych- poinformował rzecznik rządu Adam Szłapka. Świadczenia mają wynosić do 1800 zł miesięcznie i obejmą funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, ABW, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego oraz SOP.
Z projektu wyłączono jednak funkcjonariuszy Służby Więziennej. W reakcji na tę decyzję Komitet Protestacyjny poinformował o odwieszeniu Ogólnopolskiego Protestu Więzienników. Informację przekazał na platformie X przewodniczący NSZZ Solidarność Służby Więziennej Andrzej Kołodziejski.
- W związku z brakiem rozpoczęcia prac rządu Premiera Donalda Tuska wprowadzającym świadczenie mieszkaniowe również dla funkcjonariuszy Służby Więziennej, Komitet Protestacyjny odwiesza Ogólnopolski Protest Więzienników - napisał Kołodziejski.
W rozmowie z RMF FM podkreślił, że mimo wcześniejszych zapowiedzi nie ma żadnych sygnałów ze strony rządu ani Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczących włączenia Służby Więziennej do programu. - Do dnia dzisiejszego nie mamy odpowiedzi, co tak naprawdę z tym się dzieje. Zmienił się pan minister sprawiedliwości i też nie wykazuje żadnego zainteresowania tą 30-tys. formacją - powiedział.
Na 12 września zaplanowano manifestację więzienników w Warszawie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz