Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" na drogach regionu

13:37, 09.04.2019 | asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie fot. policja

Wczoraj (08.04.2019r.) w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący" mundurowi skontrolowali 22088 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 51 kierujących „na podwójnym gazie".

Wczoraj, w ramach akcji „Trzeźwy kierujący", policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały od godz. 04.30 do 08.00 oraz od 18.00 do 21.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano 229 policjantów ruchu drogowego i 84 funkcjonariuszy z innych komórek, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.  Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 22088 kierujących i ujawnili 20 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 20 w stanie po użyciu alkoholu. Niestety znalazło się również 11 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 38 praw jazdy i 53 dowody rejestracyjne. Poza tym 4 kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(asp. Remigiusz Rakowski WRD KWP w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone