Zamknij

Wielka kara do sieci komórkowej. Sąd podtrzymał decyzję. Chodzi o...

17:15, 27.01.2022 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Operator sieci Plus został ukarany. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do zapłaty jest niespełna 6 mln złotych. 

Kara została nałożona na Polkomtel, czyli operatora sieci, już w 2014 roku. Od tamtego momentu toczył się spór między firmą a UOKiK-em.

Chodziło o promocję "Rachunek szczegółowy standardowy w pakiecie usług", która prowadzona była przez Plusa od lipca 2009 do listopada 2012 r.

Urząd wskazał wtedy, że kara jest wynikiem niedotrzymania obowiązku przekazania klientom odpowiednich dokumentów. Plus miał nie przekazać klientom m.in. regulaminu promocji oraz treści proponowanych zmian warunków umowy.

Batalia trwała osiem lat.

Plus musi zapłacić 

Sąd Apelacyjny oddalił odwołanie Polkomtela i nakazał zapłatę grzywny nałożonej przez UOKiK. Uznano, że "korzystne ekonomicznie dla konsumentów zmiany muszą być wprowadzane zgodnie z przepisami prawa przy zachowaniu określonych w ustawie obowiązków informacyjnych". 

Wyrok kończy sprawę. 

Polkomtel, operator sieci Plus, należy do Cyfrowego Polsatu, którego właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków Zygmunt Solorz. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%