Zamknij

To już się dzieje. Kobiety w tej firmie mają dodatkowy urlop

16:52, 14.01.2022 | Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Krakowska agencja kreatywna More Bananas wprowadziła... urlop menstruacyjny. - To dowód pewnej dojrzałości zarządzania i dbałości o zespół. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi - mówi dla Wirtualnych Mediów Artur Ragan, content marketing manager. 

Płatny urlop menstruacyjny został wprowadzony od początku 2022 roku.

Skorzystanie z przysługującego dnia wolnego nie wymaga żadnych formalności. Wystarczy jedynie tego samego dnia rano zgłosić swoją nieobecność bezpośrednim przełożonym. 

Zgodnie z regulaminem, który powstał na potrzeby dodatkowego dnia wolnego, każdej osobie menstruującej przysługuje jeden dzień wolny od pracy w miesiącu. 

- Inicjatywa ma służyć skorzystaniu z dnia wolnego w okresie wzmożonego bólu i niedogodności związanych z menstruacją, bez utraty dnia urlopu wypoczynkowego. Cieszę się, że udało się wprowadzić nam coś takiego w agencji, co jak się okazuje, aby było prawnie poprawne, nie jest wcale takie proste - mówi Anna Ledwoń-Blacha z More Bananas dla serwisu Wirtualne Media. 

Za urlop menstruacyjny nie przysługuje ekwiwalent. Niewykorzystany dzień nie przechodzi na kolejny miesiąc. 

- Wymiar dla osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy - tłumaczy Ledwoń-Blacha.

Agencja kreatywna zaznacza, że liczy na to, że jej pomysł zaczną kopiować inne przedsiębiorstwa z całej Polski. 

- To dowód pewnej dojrzałości zarządzania i dbałości o zespół. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi - mówi dla Wirtualnych Mediów Artur Ragan, content marketing manager. 

(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%