Zamknij

Policja wparuje na wigilijną kolację! Rzecznik nie owija w bawełnę

13:00, 23.12.2020 | Źródło: Pikio / PAP / RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Przestrzegania wprowadzonych przez rząd limitów podczas świąt Bożego Narodzenia ma pilnować policja. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka ostrzega, że funkcjonariusze będą reagować na każde zgłoszenie.

Wigilia w wielu polskich domach będzie w tym roku wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Koronawirus sprawił, że duże spotkania są niemożliwe. Rząd wprowadził ograniczenia dotyczące liczby gości.

W spotkaniach będą mogli uczestniczyć tylko zameldowani pod jednym adresem domownicy, niezależnie, ile to osób, a dodatkowo maksymalnie pięcioro gości spoza danego gospodarstwa.

Za złamanie restrykcji grożą kary.

- W kwestii limitu gości wigilijnych liczymy na samodyscyplinę, ale pamiętajmy, że inspektorzy sanitarni i policjanci zobowiązani są reagować chociażby w związku ze zgłoszeniami od innych osób - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Pasową rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Jak poinformował rzecznik, policja nie planuje żadnych "specjalnych" działań. Uprzedza jednak, że funkcjonariusze będą reagować na wszelkie zgłoszenia o łamaniu przepisów.  

W takich sytuacja policjanci będą, jak tłumaczy Ciarka, "przeprowadzić standardowe czynności".

- Takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa - podkreślił rzecznik KGP.

Za złamanie obowiązujących obostrzeń funkcjonariusze mogą nałożyć mandat karny (w wysokości 500 zł.) lub sporządzić wniosek o ukaranie do sądu. W skrajnych przypadkach mogą także zgłosić sprawę do sanepidu. W tym przypadku kara jest zdecydowanie wyższa i może wynieść nawet 30 tysięcy złotych. 

(Źródło: Pikio / PAP / RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%