Zamknij

Ważne zmiany dotkną nas wszystkich. Biorą się za nasze prawa

14:15, 21.12.2020 | Źródło: Bussines Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Weszły w życie zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Nowe przepisy wprowadzają ułatwienia dla abonentów, a na operatorów nakładają szereg obowiązków. Jakich?

Dziś (poniedziałek, 21 grudnia) wszedł w życie pierwszy etap wdrożenia Dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej.

Jak mówi minister Marek Zagórski, nowe przepisy mają ukrócić nieprawidłowe praktyki na rynku telekomunikacyjnym. 

 - Nowe regulacje gwarantują Polakom możliwie najlepsze zabezpieczenia i instrumenty prawne, które umożliwią im korzystanie z usług telekomunikacyjnych bez narażania się na zdarzające się na rynku telekomunikacyjnym nieprawidłowe praktyki – ocenia Zagórski.

Czego dotyczą nowe przepisy? 

Przede wszystkim przepisy mają umocnić pozycję klienta w relacji z operatorem. Od dziś klient o wygasającej umowie na abonament będzie musiał być poinformowany. Do tej pory było tak, że operator nie miał tego obowiązku.

Zdarzało się również tak, że umowa została automatycznie przedłużona na czas nieokreślony bez wiedzy klienta. Obowiązek poinformowania o terminie zakończenia umowy będzie występował 30 dni wcześniej, a samo rozwiązanie umowy będzie mogło nastąpić poprzez e-mail. 

Od dziś zdecydowanie łatwiej będzie przenieść usługę dostępu do internetu pomiędzy sieciami. Operatorzy są zobligowani nowymi przepisami do umożliwienia przeniesienia usługi tak jak numeru telefonu.

(Źródło: Bussines Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%