Zamknij

Co jest powodem tego, że fontanna nie działa? Radny Gliszczyński pokazuje pismo z odpowiedzią od władz miasta

21:02, 23.09.2021 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

Radny Stanisław Gliszczyński opublikował pismo jakie otrzymał od zastępcy burmistrza Koronowa Sławomira Marszelskiego. Samorządowiec dopytywał o powód nie działającej fontanny na rynku w Koronowie.

- Co jest powodem nieuruchomienia fontanny na Rynku? Z jakiego powodu nie uprzątnięto tej fontanny ze śmieci i bloczków betonowych, które pozostały po dekoracjach świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia? - napisał na swoim profilu radny Stanisław Gliszczyński.

Z odpowiedzi zastępcy wynika, że zlecona przez gminę naprawa fontanny uniemożliwiła jej uruchomienie w roku 2019. W czerwcu tego samego roku gmina uzyskała opinię oceny stanu technicznego obiektu. Skończyło się na tym, że obiekt ten wymagał kapitalnego remontu lub rozbiórki.

- Stan techniczny elementów i instalacji fontanny uniemożliwiał jej dalsze bezpieczne użytkowanie. Zgodnie z zaleceniem do czasu wykonania robót remontowych fontannę należało wyłączyć z użytkowania - poinformował Sławomir Marszelski.

Zdaniem zastępcy naprawa fontanny nie jest aktualnie zasadna z uwagi na złożony w Starostwie Powiatowym projekt dot. rewitalizacji rynku. Ma ona objąć m.in. wymianę fontanny. 

- Wydatkowanie środków na naprawdę istniejącej nie jest zasadne. Remont płyty rynku zaplanowany jest na rok 2022 - czytamy w piśmie.

Co do odpadów i bloczków betonowych, zastępca burmistrza napisał w piśmie, że zostały one uprzątnięte. 

Pismo jakie udostępnił na swoim profilu radny Stanisław Gliszczyński

[ZT]5137[/ZT]

[ZT]5136[/ZT]

 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zastał Koronowo muroZastał Koronowo muro

4 0

... A zostawi drewniane. 22:28, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Berlin Berlin

5 0

A ja cały czas myślałem, że to Johannes Nepomuk albo Johannes von Pomuk, bo różnie go nazywają spowodował to, że przestała się lać woda w fontannie. Jak widać wodę będą lać dalej tylko w nowej oprawie . 23:05, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NoNo

8 0

Krótko przed wyborami będą lać wodę . 23:24, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BerlinBerlin

4 0

Podoba mi się ta odpowiedz konkretna ( - Stan techniczny elementów i instalacji fontanny uniemożliwiał jej dalsze bezpieczne użytkowanie. ) Moje pytanie ; Czy fontanna o tym wie że zagraża niebezpieczeństwu ???. Do brak jakiejkolwiek tabliczki informacyjnej a podobno jest niebezpieczna !. Oby ktoś wody nie odkręcił bo będzie tragedia . 08:19, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zapomniałem Zapomniałem

7 0

To co robić jak spadnie dużo deszczu lub śnieg ?. I ten niebezpieczny zdaniem władz obiekt nabierze wody samoistnie ? . Boże miej Koronowo w opiece . 08:50, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%