Zamknij

Co ze skargą na byłego dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koronowie? "Nie mogła zostać uwzględniona"

06:29, 01.09.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Podczas sesji Rady Miejskiej w Koronowie radni rozpatrzyli skargę na dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koronowie. Po jej rozpatrzeniu ustalono, że nie może ona zostać uwzględniona.

Przedmiotowa skarga dotyczyła niewłaściwego wykonywania obowiązków służbowych przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który w rozmowie telefonicznej w sprawie służbowej miał niewłaściwie, "w sposób nielicujący zajmowanemu stanowisku, wypowiadać się wobec pracownika Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy".

Jak podkreślono w uzasadnieniu uchwały dotyczącej rozpatrzenia skargi Rada Miejska w Koronowie dokonała oceny tej skargi.

- Skarga ta jest rodzajem środka prawnego, którego przedmiotem może być każda negatywna ocena działalności podmiotu powołanego do wykonywania zadań publicznych lub innego podmiotu np. organizacji społecznej, któremu zlecono zadania z zakresu administracji publicznej, oaz ich pracowników i funkcjonariuszy, a jej celem jest zwrócenie uwagi właściwym organom na wszelkie nieprawidłowości w przyszłości - czytamy w uzasadnieniu. 

[ZT]5036[/ZT]

Uwzględnienie skargi powinno skutkować podjęciem przez właściwe organy określonych działań, aby uniknąć podobnych nieprawidłowości w przyszłości. Jednak jak wiemy trudno o takie działania gdy umowa została rozwiązana.

- Z informacji uzyskanej od Burmistrza Koronowa wynika, że w dniu 31 lipca umowa o pracę z Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koronowie, którego dotyczy ta skarga, uległa rozwiązaniom za porozumieniem stron. Tym samym powyższy cel skargi nie może być być już osiągnięty, gdyż osoba, której skarga dotyczy, nie pozostaje już w zależności służbowej w danej jednostce organizacyjnej gminy - czytamy dalej. 

Tym samym Rada Miejska w Koronowie uznała, że skarga ta nie może być uwzględniona. Za uchwałą zagłosowało 17 radnych, dwóch radnych wstrzymało się (Stanisław Gliszczyński oraz Piotr Mitera), głosu nie oddała Katarzyna Karwat a Tomasz Skotnicki nie był obecny. 

[ZT]5049[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Marian do Helgi Marian do Helgi

4 0

Przejrzałem ostatnią Sesje Rady Miejskiej i chciałbym się odnieść do sprawy WALCA . Co do Sesji Panie Radny Gruziński- bo to Pan poruszył ten temat. Gmina Koronowo zamknęła Szkoły, ta sama gmina, którą Pan reprezentuje jako Radny przestała organizować jakiekolwiek spotkania i imprezy powód Covid 19!??. Pewnie Pan się zastanawia co ma to z WALCEM wspólnego?. A no ma bo w budżecie pojawiły się nagle duże oszczędności ?. Kiedy nie musimy płacić za prąd w szkołach , dowozy dzieci, i wiele innych z tym związanych spraw stołówki, takich jak Cystersy które kosztują rocznie blisko 90 tyś , Arie na Pieczyskach , i wiele innych imprez które z powodu Covid 19 się nie mogły odbyć . To jak Pan Radny zadaje pytanie to proszę postarać się wgłębić jakie to koszta zostały nie poniesione i ich wysokość.??.Bo mi nikt nie udzieli tak szybko informacji jak Panu powód jest prosty nie jestem ( jeszcze ) Radnym. Z moich obliczeń to DWA Walce można za te oszczędności kupić . Dodając jeszcze przez ten okres te wszystkie premie i nagrody rozdane ( słusznie ) przez burmistrza tak jak te Maseczki dla każdego Mieszkańca bez Certyfikatu i na pokaz bo jak ostatnio powiedział i prosi Pana Kolega Radny S. Gliszczyński Urząd w Koronowie, aby ten odpowiedział dlaczego burmistrz i spora ilość z Urzędu nie miała maseczek?. A burmistrz rozdawał kiedyś ?. To proszę się zastanowić po co to zrobiono ?. Prawo jest tak skonstruowane że prawie nic nie jest wstanie jakiegokolwiek burmistrza ruszyć , no chyba że popełni taki błąd jak dyrektor MOPS bo jak to mówią dzieci podczas zabawy ; raz , dwa , trzy Babajaga patrzy . Szkoda że to nie ja przyczyniłem się do takiej decyzji bo nigdy nie zapomnę kiedy moja Mama zmarła a obok leżał na stoliku list z sądu dla mnieArt212. I tak Koronowo dalej musi iść do przodu , z byłym dyrektorem lub nie, podobnie jest z Radnymi dziś oni jutro my. Pytanie tylko kiedy ,nie ukrywam chcę być radnym kiedyś :). To będzie wyzwanie dla Was wszystkich . 08:28, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zapomniałem !Zapomniałem !

4 0

Dodać i nie będę pobierał diety, którą przeznaczę na chore dzieci moja bardzo skromna renta i małe oszczędności po 48 latach pracy chyba mi wystarczą jak nie to poproszę Żonę o sparcie bo chyba coś tam zarabia?, po 25 latach małżeństwa aż wstyd się przyznać nawet niewiem kiedy dostaje i w jakiej wysokości wynagrodzenie . Mówiąc krótko jakoś nam idzie skromnie ale do przodu tego życzę Panu Darkowi z całego serca . Marian 08:42, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanko Pytanko

4 0

No szkoda a co z przewodniczącym komisji, bo taką funkcje ten były spełniał burmistrzu Mikołajewski ?. No nie będę pytał o odprawę bo dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach tylko o kobietach , a w tej kwestii brak mi tych doniesień Expressu na temat MOPS w Koronowie . Jak widać wszystko nie tak . 09:19, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No właśnie No właśnie

4 0

Panie były proszę się nie przejmować burmistrzów kadencje kończą się za 24 miesiące i oni mają problem , nie pan . Pan z tak rozwiniętym Polskim językiem z zawodu Pedagog ( Nauczyciel) ma ogromne szanse nauczać nasze dzieci kultury i naszej pięknej Polskiej mowy . Ona 09:28, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zawsze jest wyjście Zawsze jest wyjście

3 0

Ja gdybym była tak wykształcona jako pedagog poświęciłaby moje życie z walką w języku Polskim z słowami obcymi w naszym pięknej mowie . Dlaczego tak ?- bo mamy faktycznie 2,4 tyś słów zapożyczonych z Niemieckiego podam tylko jeden przykład słowo "Szpic” a prościej jest po naszemu " Czubek " i tak wprowadzamy nowy ład zapisując się w historii. 09:44, 01.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%