Zamknij

Premier: inwestycje drogowe w woj. kujawsko-pomorskim z budżetem ponad 100 mln zł [ZDJĘCIA]

15:49, 19.08.2021 | autor: Aneta Oksiuta, Tomasz Więcławski, fot. Przemysław Bohonos
Skomentuj
REKLAMA

Morawiecki podczas wizyty na terenie inwestycji realizowanej w ramach programu "Mosty dla regionów" w Kruszwicy powiedział, że obecnie budżet państwa zasila bardzo wiele projektów, które są potrzebne mieszkańcom.

Inwestycje drogowe w woj. kujawsko-pomorskim to budżet ponad 100 mln zł. Jestem przekonany, że dzięki inwestycjom z Polskiego Ładu nie będzie już Polski A i Polski B - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej wizyty w Kruszwicy (woj. kujawsko-pomorskie).

Morawiecki podczas wizyty na terenie inwestycji realizowanej w ramach programu "Mosty dla regionów" w Kruszwicy powiedział, że obecnie budżet państwa zasila bardzo wiele projektów, które są potrzebne mieszkańcom.

[FOTORELACJA]537[/FOTORELACJA]

Szef rządu podkreślił, że obok mostu w Kobylnikach k. Kruszwicy, realizowanego w ramach programu budowy 100 obwodnic, w woj. kujawsko-pomorskim prowadzone są również inne projekty.

Jak wskazał, inwestycjami zostaną objęte również inne miejsca w województwie: Strzelno, Lipno, Kowalewo Pomorskie, Nowa Wieś Wielka i Brześć Kujawski. "To kilka miejscowości, które czekają na obwodnice" - stwierdził premier.

"Jesteśmy w przededniu otwarcia mostu w Kobylnikach niedaleko Kruszwicy, który będzie częścią obwodnicy Kruszwicy, bardzo ważnej dla woj. kujawsko-pomorskiego" - mówił Morawiecki. "To piękne miejsce zasługuje na to, żeby być miejscem spokojnym, zacisznym, a więc transport towarowy, transport ciężki, powinien zostać wyciągnięty poza to miasto, i stąd właśnie budujemy obwodnicę Kruszwicy" - dodał.

Jak powiedział Morawiecki, na inwestycje drogowe w woj. kujawsko-pomorskim przeznaczony zostanie budżet ponad 100 mln zł. "Jestem przekonany, że dzięki nowym inwestycjom z Polskiego Ładu nie będzie już Polski A i Polski B, ale będzie jeden przepiękny region i dla turystów, i dla inwestycji, bo jedno z drugim nie musi się wcale kłócić" - ocenił szef rządu.

Jak wskazał uczestniczący w czwartkowym wydarzeniu wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, inwestycje, o których mówił premier, są "bardzo ważne w ramach programu "Mosty dla regionów".

"To jest jedyne zadanie w woj. kujawsko-pomorskim, które jest realizowane. Bardzo się cieszę, że właśnie w tym miejscu - bardzo potrzebne z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. Mamy tylko w alternatywie jeden most, więc ten drugi jest bardzo potrzebny na drodze krajowej 62. To też most, który będzie częścią przyszłej obwodnicy Kruszwicy" - powiedział Bogdanowicz.

Wojewoda przekazał, że te inwestycje infrastrukturalne "są bardzo ważne dla tej gminy, dla tego regionu; otwierają nowe możliwości, nowe tereny inwestycyjne, których ta gmina tak bardzo potrzebowała".

"Tutaj dzisiaj jest ogromny problem właśnie żeby ulokować nową inwestycję przedsiębiorców. Ale również bardzo trudno o nowe działki budowlane. Jest tak duże zainteresowanie, tak duże potrzeby, że ten potencjał jest niewystarczający. I te inwestycje na pewno spowodują, że on będzie uwolniony" - podkreślił wojewoda.

Przekazał, że gmina Kruszwica w ostatnich latach dodatkowo zbudowała - w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - pięć dróg gminnych.

Na realizację programu "Mosty dla regionów" rząd przeznaczył około 2,3 mld złotych. W programie można ubiegać się o dotację na dofinansowanie zadań dotyczących przygotowania dokumentacji. Po zakończeniu prac projektowych samorządy będą mogły starać się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych kosztów budowy przeprawy mostowej wraz z niezbędnymi drogami dojazdowymi. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Tomasz Więcławski

[ZT]4976[/ZT]

aop/ mfr/ pif/ twi/ mk/

(autor: Aneta Oksiuta, Tomasz Więcławski, fot. Przemysław Bohonos)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%