Zamknij

Na jaką współpracę postawi barber?

00:00, 28.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Od samego początku wiedziałeś, że lokal, w którym prowadzisz swój Barber Shop, jest dla Ciebie o wiele za duży. Postawienie w rogu ogromnej skórzanej kanapy na niewiele się zdało. Szczególnie że coraz mniej klientów chce spędzać beztrosko czas w poczekalni salonu fryzjerskiego w Katowicach. Możesz jednak zaprosić kogoś do współpracy, kto nie tylko wypełni przestrzenną lukę, ale także wzbogaci Twój biznes.

Specyfika salonu barberskiego

W swoich poszukiwaniach na pewno trzeba postawić na takich usługodawców, którzy wpiszą się w klimat miejsca, jakim jest Barber Shop. Stanowisko manicurzystki może i pasuje do fryzjera damskiego, ale nie męskiej strefy relaksu i odcięcia się od świata Pań. Należy więc skoncentrować się na takich usługach, które zainteresują także Panów. Na takim rozwiązaniu zyskują obaj przedsiębiorcy, którzy przyciągają do jednego punktu podobną grupę docelową. Panowie również będą zadowoleni, gdy w jednym miejscu załatwią więcej spraw. Jest to układ, w którym wszyscy wygrywają.

Trener osobisty

Do salonu barberskiego przychodzą Panowie, którzy szczególnie chcą zadbać o swój wygląd. Wielu z nich może ucieszyć stanowisko dla trenera osobistego, który udzieli im porad odnośnie do poprawy kondycji wszystkich partii ciała. Jest to trend szczególnie obecny w większych miastach. Jeśli zaś Twój salon znajduje się nieopodal siłowni, będzie to genialnym rozwiązaniem.

Tatuażysta

Nie jest to wybór oczywisty. Jeśli jednak wśród obsługiwanych przez Ciebie mężczyzn przeważają Panowie otwarci na nowe trendy oraz ozdabianie własnego ciała, może być to ciekawy punkt na mapie lokalnych usług. Przyciągniesz tym samym osoby zainteresowane niecodziennymi metamorfozami wizualnymi. Gdy Twoją specjalnością są odważne fryzury, postaw na równie przebojowego partnera w interesach.

Masażysta

Możliwość skorzystania z dodatkowego relaksu u fryzjera wydaje się dobrym pomysłem. Szczególnie pożądanym może być, gdy wśród Twoich klientów przeważają Panowie, którzy na co dzień pracują pod presją czasu lub w stresogennym środowisku, np. jako managerowie w korporacjach. Wyjście po pracy do Twojego studia będzie dla nich okazją, by zadbać nie tylko o swój wizerunek, ale także o rozluźnienie mięśni.

Drugi Barber

Odnalezienie idealnych współpracowników z powyższych branż może być dla Ciebie trudnym zadaniem, jeśli nie znasz dość dobrze lokalnego rynku. W takim wypadku najlepszym partnerem będzie drugi fryzjer męski. Łatwo znajdziesz tu osobę, która reprezentuje podobny poziom świadczenia usług do Twoich, ponieważ jesteś ekspertem w tym, co robisz. Prostszym zadaniem będzie także organizacja całego stanowiska pracy, a w przyszłości będziecie mogli także dzielić koszty jego rozwoju, czy zakupu materiałów do pracy.

Podsumowanie

Sposobów na udaną współpracę jest co najmniej kilka. W doborze partnera biznesowego należy jednak pamiętać, by sprawdzić jego kompetencje zarówno w dziedzinie prowadzenia przedsiębiorstwa, jak i usług, które świadczy. W przypadku nawiązania współpracy będzie to bowiem wpływało także na opinię o Twojej działalności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%