Zamknij

Gdzie szukać tanich i dobrych polis na życie?

00:00, 21.04.2021 | materiały patnera

Rodzina to dla większości Polaków największa wartość w życiu. Nic dziwnego, że każdy ze wszystkich sił stara się ją chronić. Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bliskim bezpieczeństwa jest zakup ubezpieczenia na życie. Jednak dostępne oferty różnią się ceną, a także warunkami. Zastanawiasz się, jak wybrać korzystną polisę na życie i gdzie szukać tanich propozycji? Sprawdź!

Polisa na życie jest produktem ubezpieczeniowym, który chroni na wypadek zdarzeń związanych z życiem lub zdrowiem. Dzięki niej w trudnej sytuacji życiowej można otrzymać pomoc adekwatną do potrzeb. Jednak, aby ubezpieczenie spełniło swoją funkcję, należy wybrać odpowiednią ofertę.

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Znalezienie dobrej polisy na życie wymaga zapoznania się ze wszystkimi dostępnymi ofertami. Aby to zrobić, poznaj ranking firm ubezpieczeniowych. Znajdziesz tam aktualne propozycje towarzystw wraz z ich OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Kiedy szukasz dobrej oferty, sprawdź:

  • zakres ochrony – polisa powinna obejmować nie tylko śmierć ubezpieczonego, ale także inne ryzyka, które mogą zaważyć na bezpieczeństwie finansowym rodziny. Rozważ rozszerzenie zakresu ochrony np. o poważne zachorowanie, utratę pracy lub trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • wyłączenia od odpowiedzialności – towarzystwa ubezpieczeniowe zastrzegają sobie prawo odmowy wypłaty odszkodowania, jeśli do zdarzenia doszło w sposób niezgodny z umową. Warto sprawdzić także, jakie ryzyka nie są objęte ochroną, aby uniknąć nieporozumień,
  • sumę ubezpieczenia, czyli wysokość świadczenia wypłaconego po zdarzeniu – wartość SU może się zmieniać w zależności od ryzyka.

Równie ważna jest cena. Warto zadbać o to, aby nie obciążała nadmiernie budżetu domowego. Jednak nie musisz rezygnować z szerokiego zakresu ochrony. Wystarczy tylko, że porównasz dostępne oferty i wybierzesz najkorzystniejszą opcję.

Gdzie kupić korzystne ubezpieczenie na życie?

Chcesz zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich, ale nie lubisz przepłacać? Tanią ofertę znajdziesz np. w internetowej porównywarce, gdzie dostępne są wszystkie produkty ubezpieczeniowe, w tym takie jak polisa na życie online – www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Na stronie znajduje się funkcjonalny formularz, który należy uzupełnić, aby poznać szczegółowe warunki ubezpieczeń. Poczekaj, aż system wygeneruję listę propozycji towarzystw, a następnie wybierz 5 najlepszych ofert i umów się na rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym.

Specjalista przeprowadzi ankietę, aby ustalić ryzyko objęcia Cię ubezpieczeniem. Pytania dotyczą stanu zdrowia, stylu życia, jak i wykonywanego zawodu. Doradca pomoże także doprecyzować Twoje potrzeby. Podczas rozmowy doradca może również rozszerzyć zakres ochrony, a także dostosować wysokość sumy gwarantowanej do oczekiwań i możliwości. Po ustaleniu wszystkich szczegółów ekspert przedstawi Ci ostateczną cenę za ubezpieczenie.

Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytać warunki umowy. Dzięki temu unikniesz pomyłek i wybierzesz opcję, która zapewni Twojej rodzinie bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie może być dobre i… tanie. Nie czekaj, tylko już dziś zapoznaj się z dostępnymi ofertami i zabezpiecz przyszłość swoich bliskich na wypadek trudnych chwil.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%