Zamknij

Jak ubezpieczyć lodówkę?

00:00, 26.04.2021 | materiały patnera

Lodówka to sprzęt pojawiający się w każdym domu. W razie pożaru czy innego zdarzenia losowego może on ulec zniszczeniu. Kupno nowego egzemplarza to koszt kilku tysięcy złotych. Znacznie bardziej opłacalne okazuje się zatem nabycie ubezpieczenia. Jaka polisa sprawdzi się w przypadku lodówki?

Ubezpieczenie lodówki

Ubezpieczenie lodówki występuje w kilku formach. Podczas kupowania takiego sprzętu można zdecydować się na przedłużoną gwarancję, ale w takiej sytuacji ochrona dotyczy jedynie tego urządzenia. Wówczas ubezpieczenie pozostałych przedmiotów znajdujących się w nieruchomości jest osobnym produktem, więc ostateczny koszt może okazać się dużo większy.

Kolejnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie lodówki jako mienia ruchomego. W skład takiej polisy wchodzą wszystkie przedmioty znajdujące się w danej nieruchomości. Posiadając ubezpieczenie mieszkania, zyskujesz ochronę także w przypadku domowych awarii. Oznacza to, że w razie przepięcia, zalania czy pożaru otrzymasz zwrot kosztów napraw lub zakupienia nowych przedmiotów zarówno w przypadku lodówki, jak i innych obiektów przechowywanych na terenie lokalu. Taka polisa okazuje się zatem bardzo opłacalna.

Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, ale jest ono dostępne tylko w niektórych przypadkach. Mowa tu o lodówce w zabudowie, która przez większość towarzystw ubezpieczeniowych powinna zostać zakwalifikowana jako element stały nieruchomości. Takie przedmioty są objęte podstawową polisą, dlatego w ich przypadku nie ma konieczności kupowania rozszerzenia na mienie ruchome.

Podsumowując, wyróżnia się następujące formy ubezpieczenia lodówki:

  • przedłużona gwarancja,
  • ubezpieczenie mienia ruchomego,
  • ubezpieczenie elementów stałych (w przypadku lodówki w zabudowie),
  • polisa firmowa.

Zakres każdej z polis nieco się od siebie różni. Czasami na rynku pojawiają się bardzo bogate polisy na mienie ruchome, które okazują się znacznie bardziej opłacalne niż przedłużona gwarancja. Zdarza się jednak, że już sama oferta na elementy stałe jest wystarczająca dla właściciela nieruchomości.

Więcej o ubezpieczeniu lodówki dowiesz się tutaj: https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-lodowki.

Ubezpieczenie lodówki w firmie

Czasami lodówki pojawiają się również na terenie firm. Są one wykorzystywane w celu przechowywania jedzenia pracowników czy towarów niezbędnych do wykonywania zleconych działań. W takich sytuacjach lodówki mogą zostać objęte jeszcze jedną formą polisy. Mowa tu o ubezpieczeniu firmowym.

Polisy firmowe zwykle cechują się bardzo szerokim zakresem i ceną korzystną dla właściciela przedsiębiorstwa. Ich ochrona może obejmować zarówno komputery, jak i sprzęty wykorzystywane w kuchni, od ekspresu, przez zmywarkę, aż po właśnie lodówkę. W takim przypadku kupienie polisy firmowej zamiast przedłużonej gwarancji może okazać się znacznie korzystniejsze, ale trzeba sprawdzić szczegóły danego ubezpieczenia przed podpisaniem umowy. Warto zadbać o to, by obejmowały one wady fabryczne, które zostaną odkryte już po kilku miesiącach czy nawet latach korzystania ze sprzętu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%