Zamknij

Najlepsi aktorzy wszech czasów. Ranking najlepszych aktorów. Więcej na Pinbook.pl

00:50, 24.08.2020 | materiały partnera

TOP 3 najlepszych aktorów - ranking

Jeśli lubicie oglądać filmy i seriale, a swoje wolne chwile poświęcacie właśnie na to - na pewno znacie większość aktorów, którzy występują w popularnych filmach. Wybraliśmy nasze ulubione produkcje, a także najbardziej wybitnych aktorów, których role zrobiły na nas największe wrażenie. Poznajcie ich lepiej dzięki naszym filmografiom.

Al Pacino

Ten aktor jest jednym z najwybitniejszych w historii kina. Hollywoodzki aktor w czasie swojej wieloletniej kariery zagrał w blisko pięćdziesięciu filmach. Niektóre z jego ról stały się naprawdę kultowe i wiele osób chętnie do nich wraca. Postanowiliśmy więc, że musi znaleźć się w naszym zestawieniu. Filmografia Ala Pacino jest naprawdę imponująca - mamy tutaj bowiem chociażby trylogię Ojca Chrzestnego czy równie niesamowity film jak „Człowiek z blizną”. Największe wrażenie zrobił jednak na nas w filmie „Adwokat diabła”, gdzie wcielił się w rolę Johna Miltona, który ma niezwykle nieprzeciętną osobowość. Zatrudnia młodego adwokata, który wkrótce dowiaduje się, że jego pracodawca jest ni mniej, ni więcej, tylko samym diabłem. Film jest doskonałym pokazaniem ludzkiej moralności, a przede wszystkim próżności.

Johnny Depp

Wydaje się, że tego aktora nie trzeba nikomu przedstawiać. Na jego koncie jest tyle popularnych filmów, że trzeba byłoby dużo czasu, aby zliczyć jego liczne nagrody i pozytywne recenzje na temat jego gry aktorskiej. Zadebiutował w horrorze „Koszmar z ulicy Wiązów” i tym samym otworzył sobie drogę do wspaniałej kariery. Podobał nam się tam samo w „Charliem i fabryce czekolady”, jak i w „Las Vegas Parano”, ale naszym ulubionym filmem z filmografii Johnny’ego Deppa jest zdecydowanie „Edward Nożycoręki”, który opowiada o chłopcu-cyborgu, który zamiast dłoni ma nożyczki. Pewnego dnia, nagle zostaje sam w ponurym zamczysku. Jest zupełnie nieprzyzwyczajony do świata, który go otacza i świat nie akceptuje jego, bo jest inny. Pracuje w miasteczku, dzięki pomocy niejakiej Peg - strzyże żywopłoty czy jest miastowym fryzjerem. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Kim - śliczną córkę gospodyni. Film, który trzeba zobaczyć.

Jack Nicholson

Ostatni, ale nie mniej ważny. Filmografia Jacka Nicholsona jest absolutnie imponująca. Wydaje nam się, że nie ma aktora lepszego niż on. Wystąpił w ponad sześćdziesięciu filmach i na jego koncie są m.in. trzy nagrody Oscara, sześć Złotych Globów czy trzy nagrody BAFTA. Zawsze z niekrywanym podziwem oglądamy takie filmy z jego udziałem jak „Chinatown” czy „Lot nad Kukułczym Gniazdem”, to w naszych sercach na zawsze pozostanie „Lśnienie” w reżyserii Kubricka. Film opowiada o Jacku Torrance’u, który rozpoczyna pracę jako dozorca w hotelu Panorama. Ma spędzić tam, wraz z żoną i synkiem, całą zimę. W trakcie pobytu jego syn, który ma nadprzyrodzone zdolności, odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony. To daje początek innym wydarzeniom, a Jack bardzo się zmienia… W pewnym momencie całkiem traci nad sobą kontrolę.

A wy jakich aktorów najbardziej lubicie? Zgadzacie się z naszymi typami?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%