Zamknij

Spełniamy marzenia. Drewniane domki dla każdego

08:40, 28.04.2020 | materiały partnera

Uroczy drewniany domek jest marzeniem wielu z nas. Dzisiaj nie jest to nieosiągalna inwestycja i coraz więcej osób może sobie na nią pozwolić. Decydując się na budowę takiego domku warto zapoznać się z samą technologią oraz aktualną sytuacją na rynku, na którym działają firmy specjalizujące się w produkcji i montażu tego typu budynków.

Jakie są zdrowotne właściwości domków z drewna?

Materiał budulcowy wykorzystywany do budowy drewnianych domów jest w pełni naturalny i ekologiczny. Wyprodukowała go sama natura, bez sztucznych dodatków i niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Wręcz przeciwnie zawiera on żywice bogate w olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na system oddechowy człowieka, nie uczulają go, działają relaksująco i kojąco. Wystarczy przypomnieć sobie, jak dobrze czujemy się spacerując po sosnowym, pachnącym żywicą lesie. Inna ważną zaletą jest utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza. Jeśli jest jej za dużo, drewno ją pochłania, oddając z powrotem po osuszeniu pomieszczenia. Szczególnie istotne jest to w sezonie grzewczym. Domki drewniane są korzystniejsze dla zdrowia użytkownika niż te wykonane z innych materiałów. Mógłbym tu jeszcze wspomnieć o tym, że drewno nie powoduje unoszenia się kurzu w powietrzu, co poprawia jakość życia alergików, ale tych zalet jest oczywiście dużo więcej. Oprócz pozytywnego wpływu na zdrowie użytkowników domki z drewna wyróżniają się charakterystyczną estetyką - są po prostu ładne. 

Czy domki wyprodukowane z drewna są trwałe i jaki jest czas oraz koszt ich montażu?

Przy odpowiednim sposobie budowania oraz właściwej impregnacji i eksploatacji trwałość budynków z drewna jest bardzo długa. Należy używać odpowiednio wysuszonego drewna jodłowego lub sosnowego z północnych lasów, tak jak robimy to w naszej firmie. Czas montażu standardowego domu trwa od 2 do 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia. Musimy oczywiście brać pod uwagę porę roku i warunki pogodowe. Koszt montażu jest obliczany indywidualnie i zależy od wielkości budynku. Warto dodać, że należymy do najtańszych firm w tym zakresie.

W jaki sposób przebiega budowa takiego domku od momentu złożenia zamówienia?

Na początku trzeba podjąć decyzję, czy chcemy skorzystać z dostępnej oferty, czy zlecić realizację własnego projektu, który zostanie odpowiednio wyceniony. Dostarczymy domek do klienta z kompletną instrukcją obsługi. Mniejsze budowle, takie jak małe altanki, domki czy sauny można złożyć samodzielnie. Większym montażem zajmujemy się my. Klient otrzymuje dokładnie opisane elementy, a dodatkowo, aby chronić budynek przed wilgocią dostarczamy elementy uszczelniające i mocujące. Na zlecenie klienta wykonujemy także fundamenty. Warto dodać, że okna i drzwi, których używamy w naszych projektach są składane z wysokiej jakości materiałów uszczelniających i jako jedyni na rynku oferujemy okna z szybami zespolonymi. 

Co powinien zrobić ktoś, kto nie ma pojęcia o budowie, a chce mieć drewniany domek?

Wystarczy się z nami skontaktować. Po zapoznaniu się z potrzebami i preferencjami klienta pomożemy wybrać odpowiedni projekt i przystąpimy do jego realizacji. Pragnę dodać, że dysponujemy doświadczonym zespołem pracowników. Są to fachowcy z różnych dziedzin, począwszy od architektów i projektantów wnętrz poprzez solidnych pracowników produkcji i działu jakości, którym nie umkną żadne niedociągnięcia po logistyków odpowiedzialnych za dostarczanie zamówienia na czas. Satysfakcja i zadowolenie osób korzystających z naszych domków jest dla nas priorytetem.

Przykładowe projekty domków ogrodowych zobaczysz pod adresem: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop