Zamknij

Jak zdobyć pracę sprzedawcy w sklepie sportowym?

11:02, 19.03.2020 | materiały partnera

Sprzedawca w sklepie sportowym, powinien mieć obszerną wiedzę dotyczącą całego asortymentu oraz umiejętności promowania go w taki sposób, by został zakupiony. Jest to odpowiedzialna i wymagająca praca, warto dowiedzieć się, jak można ją dostać.

Oferty pracy na sprzedawcę w sklepie sportowym

Wymagania zawarte w ofertach pracy dotyczące usposobienia kandydatów, zawierają zazwyczaj takie cechy jak: życzliwość i uprzejmość w kontaktach z klientami, uczynność, komunikatywność, kreatywność, umiejętność argumentowania.
Kwestie wykształcenia nie są istotne, za to doświadczenie przyda się praktycznie każde. Umiejętność obsługiwania kasy fiskalnej, umiejętności sprzedażowe, znajomość sprzętów sportowych, wszelkie kwestie dotyczące ubrań sportowych, mody, trwałości obuwia i tkanin, przydadzą się osobą, starającym się o pracę sprzedawcy w sklepie sportowym.
Praca na tym stanowisku może odbywać się zarówno w systemie zmianowym i na pełen etat.

Gdzie najłatwiej znaleźć oferty pracy na stanowisko sprzedawcy w sklepie sportowym?

Pracuj.pl oferuje możliwość wyszukiwania ofert pracy po słowie kluczowym. To bardzo ułatwia znalezienie konkretnego zawodu. Można również na tej samej stronie wyszukiwać ofert po branży i oczywiście zawężać region, który nam interesuje. Na rozmowę o pracę warto dobrze się przygotować, gdyż oprócz standardowych pytań sprawdzających to, jakimi jesteśmy osobami, możemy dostać kilka pytań technicznych. Wiadomo, że wielu szczegółów dotyczących konkretnych sprzętów dowiemy się, gdy rozpoczniemy nową pracę, jednak podstawową wiedzę powinniśmy posiadać.
Powinniśmy znać podstawowe akcesoria sportowe, rozpoznawać, chociaż niektóre elementy sprzętu przeznaczonego do siłowni, rozpoznawać sprzęty służące do uprawiania sportów zimowych, wodnych i powietrznych.

Sprzedawca, czy też doradca?

Warto wspomnieć, że praca na stanowisku sprzedawcy w sklepie sportowym bardzo często wiąże się również z doradzaniem. Jest to dosyć odpowiedzialna rola, gdyż sport bywa niebezpieczny. Doradca powinien wiedzieć, jakiej wielkości kask powinien założyć klient, by ten dobrze go chronił, jakie obciążenia może stosować, dana osoba trenując, na jakiej wysokości powinno być ustawione siodełko i kierownica roweru itp. Odpowiedzialne uprawianie sportu jest prozdrowotne, jednak popełniając różnego rodzaju błędy, możemy narazić się na bolesne kontuzje, a nawet deformacje. Właśnie dlatego sprzedawca w sklepie sportowym, to bardzo odpowiedzialny zawód.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop