Zamknij

NFOŚiGW rozpocznie 13 stycznia drugi nabór w programie 'Mój Prąd'

00:00, 03.01.2020 | Materiały partnera

Od 13 stycznia 2020 r. odbędzie się drugi nabór wniosków w programie „Mój Prąd” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Postaw na ekologiczny sposób czerpania energii. Elektrownia słoneczna jest coraz bardziej opłacalna, co więcej posłuży nawet na 25 lat. Teraz z programem "Mój Prąd" możesz odebrać dotację w wysokości 5000!

Dlaczego warto? 

Wybierając instalację fotowoltaiczną oszczędzasz i w ekonomiczny oraz ekologiczny sposób pozyskujesz energię dla swoich potrzeb. Co więcej, prąd, który jest wyprodukowany jest na bieżąco zużywany w domu, bądź w firmie. Wszystkie nadwyżki energii są wysyłane do sieci i tam mogą być potem swobodnie odebrane. 

Program "Mój Prąd" to program finansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Budżet projektu "Mój Prąd" to 1 milion złotych, które będą zainwestowane w rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej. Tym samym te pieniądze umożliwią dofinansowanie 200 tys. instalacji, co wpłynie na wygenerowanie nawet 1 TWh zielonej energii.

Cel programu

Celem programu "Mój Prąd" jest poprawa jakości powietrza, zwłaszcza we wszystkich obszarach słabo zurbanizowanych, a także zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. Co więcej, program "Mój Prąd" przyczyni się do spełniania zobowiązań Polski w zakresie energetyki odnawialnej.

Drugi nabór

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na przydomową fotowoltaikę rozpoczyna się drugi nabór, w którym podtrzymane zostaje dofinansowanie instalacji PV do 50% kosztów kwalifikowanych. Przy czym może to być nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Kto może starać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie mogą starać się osoby, fizyczne, które wytwarzają energię na własne potrzeby. By wziąć udział w programie, konieczna jest umowa regulująca kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej z wytworzonej mikroinstalacji.

Fotowoltaika 

Interesuje Cię taki sposób pozyskiwania energii? Sprawdź fotowoltaikę Bydgoszcz i zdecyduj się na usługi profesjonalistów w dziedzinie fotowoltaiki. Począwszy od fotowoltaiki dla firmy i gospodarstwa rolnego, a skończywszy na projektowaniu elektrowni fotowoltaicznych.

Fotowoltaika kujawsko pomorskie? Sprawdź firmę Am Group Solar, która zapewnia rozpoznanie potrzeb energetycznych obiektu, dobór najlepszej technologii, podpisanie umowy na realizację, elektrownie słoneczne Bydgoszcz, a także zgłoszenie instalacji do zakładu energetycznego. 

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop