Zamknij

Gdzie szukać pracy?

13:57, 07.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Obecnie rzadko zdarza się przeżyć całe życie zawodowe u jednego pracodawcy, stąd wiele osób przynajmniej raz stanie przed koniecznością szukania pracy. Istnieje wiele źródeł z ofertami od pracodawców. Podpowiadamy gdzie najlepiej szukać zatrudnienia.

Internet

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez internetu. Również w dziedzinie poszukiwania pracy, sieć jest najbogatszym źródłem możliwości. Godnymi polecenia miejscami są portale tematyczne poświęcone w całości potrzebom szukających zatrudnienia, jak np. Pracuj.pl. Mamy możliwość utworzyć swój profil pracowniczy, na którym możemy dobrze zaprezentować doświadczenie zawodowe i umiejętności rekruterom. Zgłoszenie kandydatury na wybrane stanowisko za pośrednictwem portalu jest bardzo prostą czynnością. Intuicyjne filtry znacznie ułatwiają selekcję interesujących ogłoszeń. Innymi miejscami w internecie, w które poszukujący zatrudnienia powinni zaglądać, są fora poświęcone szukaniu pracy i strony z lokalnymi ogłoszeniami.

Znajomi

Osoby szukające pracy powinny rozgłosić ten fakt jak największej liczbie osób. Nie wahajmy się i powiedzmy znajomym, że aktualnie poszukujemy zatrudnienia. Być może ktoś z nich wie, w jakiej firmie odbywa się rekrutacja lub zechce nas polecić w miejscu, w którym sam obecnie pracuje. Dzięki znajomym możemy także dowiedzieć się o warunkach pracy w wybranym przez nas miejscu. Bliskie osoby stanowią nieocenioną pomoc dla poszukujących pracy. Często służą też dobrymi radami i motywacją.

Prasa

Szukający pracy powinni na bieżąco orientować się w wydarzeniach w regionie. W tym celu warto regularnie przeglądać prasę. Gazety są nie tylko dobrym źródłem ogłoszeń bezpośrednio od pracodawców, lecz także przydatnych wiadomości z perspektywy poszukującego zatrudnienia. Może okaże się, że duża firma właśnie buduje siedzibę w naszym regionie lub planuje rozszerzyć działalność i będzie wkrótce szukać pracowników?

Targi pracy

Targi pracy - zwane także giełdami pracy - z pewnością powinni odwiedzić wszyscy zainteresowani znalezieniem lub zmianą zatrudnienia. To doskonała okazja, by spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami firm, w których chcielibyśmy podjąć pracę. Pomimo że takie spotkania odbywają się na luźniejszym gruncie niż w czasie zaplanowanej rekrutacji, warto dobrze się do nich przygotować. Najlepiej podejść do targów pracy jak do spotkania rekrutacyjnego. Z pewnością schludny ubiór i profesjonalne CV pomogą wywrzeć dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz