Zamknij

Zdrowy catering dla prawdziwego sportowca

10:23, 25.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:25, 08.05.2019

Czym w praktyce jest zdrowy catering? Moda na zdrowe żywienie lansowana przez wielu trenerów personalnych i nie tylko zbiera plony w postaci zmiany życia wielu z nas. Coraz więcej mieszkańców większych i mniejszych miast wybiera zdrowy catering zamiast różnego rodzaju barów szybkiej obsługi i abonamentów w jadłodajniach, gdzie o wiele mniejszy nacisk kładzie się na zdrową dietę, a posiłki mają być przede wszystkim treściwe i smaczne. Nie oznacza to jednak, że zdrowy catering oznacza rezygnację z dobrych smaków. Obecna wiedza dietetyków i dostępność przeróżnych składników gwarantuje możliwość przyrządzenia posiłków zdrowych, smacznych i przede wszystkich rozsądnych pod względem kosztów. Zdrowy catering to taki, który to opiera się na zbilansowanej ilości przeróżnych mikro- i makroelementów, ale czerpie swoje wartości odżywcze z możliwie najmniej przetworzonej żywności i dużej ilości warzyw i owoców w świeżej formie. Korzystanie z abonamentu na zdrowy catering to otrzymywanie każdego dnia najlepiej przygotowanych i zbilansowanych produktów wprost do naszego domu.

Przykładowe posiłki dostarczane przez zdrowy catering na śniadanie

To, że posiłki dostarczane nam wprost pod drzwi przez zdrowy catering nie oznaczają wyrzeczeń w kwestiach smakowych już wiemy, jednakże warto jest skupić się na przykładowym dziennym jadłospisem, który to proponują nam restauracje dietetyczne dla sportowców.

Jak każdy zdrowy dzień, również dzień sportowca korzystającego ze zdrowego cateringu zaczyna się od śniadania. Zwykle na śniadanie serwowane są posiłki na bazie jajek, które to są nie tylko świetnym źródłem białka, ale również i zdrowych kwasów tłuszczowych, co pomaga zredukować poziom złego cholesterolu we krwi. Za dostarczenie witamin natomiast odpowiada delikatna sałatka warzywna, która to nie obciąża układu pokarmowego, a stanowi świetne źródło wielu przydatnych minerałów. Odrobina pieczywa, najlepiej razowego, to porcja węglowodanów, błonnika i białka. Oczywiście zamiennie z takim śniadaniem mogą występować omlety z dodatkiem owoców, a także wiele innych pełnowartościowych produktów.

Po pierwszym śniadaniu, w czasie przerwy od pracy lub szkoły należy spożyć także lekki posiłek zwany drugim śniadaniem. Tutaj przede wszystkim chodzi o podtrzymanie organizmu na chodzie bez obciążania go ogromnymi ciężkostrawnymi porcjami. Jednak fakt bycia przekąską nie zwalnia z zaspokajania zapotrzebowania.


Kolejne posiłki ze zdrowego cateringu

Obiad to największa porcja w ciągu dnia. Tutaj przede wszystkim catering dietetyczny skupia się na tym, by przygotować porcję mięsa lub produktu go zastępującego z użyciem możliwie najmniejszej ilości szkodliwych tłuszczów. Za węglowodany mogą być odpowiedzialne kasze, ziemniaki, ryż, a także różnego rodzaju pełnoziarniste makarony. Dobierane są one na podstawie ich wartości odżywczych, a nie ekonomii, więc mamy pewność pełnego zaspokojenia pokarmowego zapotrzebowania na wszystkie składniki. Do tego naturalnie mamy kolejną porcję zdrowych i świeżych warzyw.

Zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, nakazującymi spożywanie co najmniej pięciu posiłków dziennie, czekają nas jeszcze podwieczorek i kolacja. Przyrządzony przez zdrowy catering podwieczorek, analogicznie do drugiego śniadania, jest przekąską zapewniającą brak uczucia głodu, jednak nie obciąża nadmiernie naszego żołądka. Naturalnie oba te posiłki zaliczają się do dziennego rejestru kalorii i makroelementów. Może to być zarówno lekka zupa-krem, jak i dietetyczne ciasto lub inny rodzaj deseru. Każdego dnia czeka na nas coś innego. Kolacja z cateringu dietetycznego to natomiast kolejny nieco większy posiłek, który zagwarantuje zaspokojenie naszego żołądka, a przy okazji zapewni paliwo dla organizmu na cały wieczór i noc. Bilans białka do węglowodanów i tłuszczów jest tutaj bardzo ważny, czuwają nad nim specjaliści dietetycy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%