Zamknij
REKLAMA

Przeniesienie numeru telefonu – 4 kroki, jak tego dokonać

09:36, 15.04.2019 | artykuł sponsorowany

Jak doprowadzić do zmiany swojego operatora i jednocześnie nie utracić swojego numeru telefonu? Wystarczy jedynie skorzystać z oferty przeniesienia, a dodatkowo możemy też otrzymać atrakcyjniejszą ofertę. Procedura nie jest niczym skomplikowanym, natomiast wymaga kilku ważnych czynności.

Kiedy odbywa się przeniesienie numeru, powinno się zwrócić uwagę na kilka aspektów, chociażby aby nie zostać ukaranym przez obecną sieć, w związku z zapisami w obowiązującej umowie. Sam proces nie jest trudny do zrealizowania, trzeba natomiast trzymać się paru istotnych zasad.

1. Odwiedź salon operatora, do którego chcesz przenieść swój numer telefonu, bądź wejdź na jego stronę internetową

Numer można przenieść, stosując jedną z trzech dostępnych metod:

  • - za pośrednictwem Internetu,
  • - udając się osobiście do salonu tej sieci, do której chcemy przenieść swój numer,
  • - telefonicznie.

Co ważne, wszyscy operatorzy, posiadają swoje własne sposoby przenoszenia numerów.

2. Przygotuj stosowny wniosek o przeniesieniu numeru

Aby cały proces przeniesienia numeru mógł się rozpocząć, powinno złożyć się odpowiedni wniosek u operatora docelowego. Dokument, powinien być podpisany osobiście przez właściciela przenoszonego numeru. Jeżeli czynność dokonywana jest przez Internet lub za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, wówczas skompletowane dokumenty, powinny być wypełnione w obecności kuriera.

3. Poczekaj, aż dostarczona zostanie decyzja

Jak można przeczytać w jednej z ustaw – polskiego Prawa telekomunikacyjnego, która dotyczy warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych - operator jest zobowiązany do dostarczenia wniosku w ciągu:

  • - sześciu godzin, kiedy wniosek zostanie złożony osobiście w biurze konkretnego usługodawcy,
  • - 3 dni roboczych, w wypadku, kiedy wniosek zostanie złożony w jakikolwiek inny sposób (internetowo, pocztą lub telefonicznie).

4. Złóż podpis pod zobowiązaniem z nowym operatorem – jednocześnie ciesząc się już dotychczasowym numerem telefonu i nową ofertą

Należy pamiętać o tym, że kiedy podpisujemy zobowiązanie z nowym operatorem, stajemy się tym samym jego klientem. Jako główna korzyść, która wypływa z przeniesienia numeru, najczęściej wymieniania jest korzystniejsza oferta abonamentu. Do przeniesienia dojdzie w momencie, kiedy zakończy się czas trwania poprzedniego zobowiązania (data, najczęściej jest obecna na obowiązującej umowie). Kiedy mamy do czynienia z umową na czas nieokreślony, pamiętajmy o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia. Ponadto, data przeniesienia może być przez nas wybrana dowolnie.

Kiedy zdecydować się na przeniesienie numeru?

Okazuje się, że najlepszym momentem są okolice końca dotychczasowego zobowiązania. Kiedy zostanie to źle zaplanowane, dwa abonamenty mogą się na siebie nałożyć, a w związku z tym, pojawi się konieczność jednoczesnego uiszczania opłat za obydwa abonamenty, dlatego rekomenduje się, aby inicjacja procedur, rozpoczęła się kilka dni przed końcem posiadanego abonamentu. Cały proces u poszczególnych operatorów ma różny czas trwania. Najczęściej jest to od jednego do dwóch dni roboczych. Można jednak wybrać dzień, kiedy numer ulegnie przeniesieniu. Decyzja musi być więc w pełni świadoma.

Niezbędne dokumenty

Aby przeniesienie numeru mogło się odbyć, wymagane jest dostarczenie stosownych dokumentów. Jeżeli dokonuje się tego osobiście, zajdzie potrzeba okazania aktualnego dowodu osobistego. Problem pojawia się, kiedy nie ma możliwości osobistego stawienia się u operatora lub spotkania z kurierem. W takiej sytuacji, powinno się spisać odpowiednie oświadczenie woli, dzięki któremu konkretna osoba zyska możliwość korzystania z prawnych czynności w imieniu wnioskującej osoby. W treści takiego oświadczenia, musi znaleźć się dokładne wskazanie celu przeniesienia swych praw, numer dowodu osobistego, pesel, imię i nazwisko wnioskującego oraz osoby, która w jej imieniu ma dopełnić formalności.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone