Zamknij

Auto detailing - zadbaj o swoje auto!

10:06, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Gdy zależy Ci na tym, aby Twój samochód wyglądał świetnie przez długie lata, pomyśl o skorzystaniu z usługi polegającej na auto detailingu. Na czym dokładnie polega ta usługa?

Jako kierowcy na pewno zależy Ci na tym, aby samochód działał niezawodnie. Jednak sama sprawność techniczna to jeszcze nie wszystko, by auto sprawiało radość. Ważny jest także jego efektowny wygląd. O ten można zadbać samodzielnie, ale również możemy skorzystać z usług auto detailingu.

Czym dokładnie jest auto detailing? Jakie usługi obejmuje? Gdzie można z niego skorzystać? Odpowiadamy na te pytania w naszym serwisie internetowym http://opony-norden.pl/. Sprawdź teraz!

Auto detailing – co to jest?

Auto detailing to nazwa wywodząca się z języka angielskiego. Odnosi się do złożonego procesu polegającego na kompleksowym oczyszczaniu, renowacji oraz konserwowaniu samochodów lub ich poszczególnych elementów, aby poprawić ich walory estetyczne i użytkowe, a także przedłużyć ich trwałość.

Usługa auto detailing może być prowadzona zarówno wewnątrz pojazdu, jak również na zewnątrz niego – dla karoserii, kół, szyb.

Detailing samochodu dzielony jest zatem na:

  • detailing wnętrza
  • detailing zewnętrzny

Jakie dokładnie czynności obejmuje detailing samochodu? Sprawdź te informacje razem z nami!

Detailing wnętrza

W ramach tych usług znajduje się pełna gama prac polegających na dokładnym oczyszczeniu, zregenerowaniu i zakonserwowaniu przestrzeni pasażerskiej, a także bagażnika samochodowego.

W tym przypadku auto detailing polegać może na dokładnym wypraniu tapicerki samochodowej, aby usunąć z niej zanieczyszczenia, na oczyszczeniu i wypolerowaniu kokpitu samochodowego, na poprawie wyglądu elementów metalowych, plastikowych.

Dzięki profesjonalnemu auto detailingowi można również odnowić zabytkowe, zniszczone elementy w samochodach sprzed lat, aby przywrócić je do ich stanu fabrycznego.

Detailing zewnętrzny

Z kolei detailing zewnętrzny włącza usługi, które obejmują część zewnętrzną samochodu, na przykład karoserię, koła, w tym felgi, szyby czy elementy chromowane.

Najczęściej prowadzi się detailing zewnętrzny karoserii, który obejmuje takie prace jak:

  • dokładne wyczyszczenie karoserii samochodowej – usunięcie wszelkich zabrudzeń z wykorzystaniem specjalnych specyfików, na przykład szamponów, glinek lakierniczych
  • polerowanie powłoki lakierniczej – prowadzone ręcznie lub maszynowo z wykorzystaniem specjalnych maszyn i past polerskich, polerowanie niweluje rysy, klary, wżery i inne niedoskonałości karoserii
  • konserwacja lakieru – nałożenie na powłokę specjalnego wosku albo profesjonalny detailing z użyciem powłok ceramicznych

Powłoki ceramiczne są droższe, ale pozwalają na uzyskanie lepszych efektów – nadają karoserii lustrzany blask i chronią ją przed przywieraniem cząsteczek brudu, a także negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Czy warto korzystać z usług detailingu samochodu?

Dzisiaj wiadomości, które możemy znaleźć na różnych forach on-line i innych stronach, potwierdzają, że auto detailing to oferta warta uwagi. Gdy zależy Ci na eleganckim wyglądzie swojego auta, pomyśl o skorzystaniu z tej usługi!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone