Zamknij

Chcesz szybko sprzedać auto? Sprawdź nasze porady!

10:58, 09.04.2019 | artykuł sponsorowany

Szybko i w odpowiedniej cenie, a także bez żadnych problemów – tak chcemy sprzedawać samochody. Gdy także czeka Cię poszukiwanie kupującego, sprawdź nasz porady, w jaki sposób można przyspieszyć sprzedaż auta. To proste!

Oczekiwanie na kupującego zainteresowanego zakupieniem od nas wystawionego na sprzedaż samochodu może ciągnąc się tygodniami, a nawet miesiącami. Wtedy, gdy zależy nam na najszybszym zrealizowaniu transakcji, warto posłużyć się paroma trikami.

Jak szybko sprzedać auto? Odpowiadamy na to pytanie wspólnie z serwisem internetowym http://renaultklub.pl/!

1. Niska cena przyciąga uwagę

Tym, co może przesądzić o szybkości transakcji, może stać się przystępna cena. Kto nie lubi kupować tanich samochodów?

Jeśli zaproponujemy cenę niższą niż średnia dla danego modelu, rocznika i wersji samochodu, wtedy znalezienie kupującego może być jeszcze łatwiejsze.

2. Postaraj się dotrzeć do wielu klientów

Aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów, powinniśmy wystawić naszą ofertę w różnych mediach. Im więcej osób dowie się o naszej ofercie, tym łatwiej będzie nam znaleźć zainteresowanego kupującego.

Ogłoszenia najlepiej wystawić na najbardziej popularnych portalach ogłoszeniowych on-line, ale również możemy umieścić je na mniejszych i lokalnych stronach WWW. Pomocne mogą być także media społecznościowe, gdzie możemy udostępnić swoje ogłoszenie.

3. Przygotuj atrakcyjne ogłoszenie

Znacznie szybciej znajdziemy kupującego wtedy, gdy nasze ogłoszenie będzie zawierało wszystkie potrzebne informacje, dokładne zdjęcia, a także będzie wzbudzało zaufanie.

Przed wystawieniem na sprzedaż auto warto wyczyścić od środka i z zewnątrz, a następnie zrobić dobre zdjęcia. Potem warto poświęcić chwilę na przyszykowanie ogłoszenia – powinniśmy umieścić w nim wszystkie kluczowe dane o pojeździe, zarówno te podane przez producenta, jak również te od nas – dotyczące stanu pojazdu.

4. Bądź gotowy na negocjacje

Gdy chcemy sprzedaż auto szybciej, pamiętajmy o tym, aby na wiadomości o negocjacji reagować pozytywnie.

Jeśli kupujący jest zainteresowany, ale chciałby lekkiej obniżki ceny, w takim przypadku warto pójść mu na rękę – wtedy transakcję możemy dokończyć błyskawicznie.

5. Skorzystaj z pomocy komisu samochodowego

Auto możemy próbować sprzedać także z komisem samochodowym. Takie firmy działają w wielu miejscowościach w Polsce.

Komis może pomóc nam w znalezieniu kupującego przez prezentację pojazdu na swoim placu oraz obsługę transakcji z kupującym. Komisy wystawiają również ogłoszenia on-line, dlatego potrafią szybko trafić do zainteresowanych.

Głównym minusem takiej usługi jest dodatkowa prowizja, która musimy zapłacić. Za auto dostaniemy wtedy niższą cenę. Nie mamy też gwarancji, że auto sprzeda się w krótkim czasie.

6. Sprzedaj samochód w auto skupie

Gdy zależy nam na błyskawicznej transakcji, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług skupów samochodów. To firmy, które odkupują auta od ręki i od razu płacą za nie właścicielowi.

Dokładne wiadomości o ofertach skupów, w tym także formularze wyceny, można znaleźć na ich stronach internetowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© koronowo.net.pl | Prawa zastrzeżone