Zamknij

Upadłość konsumencka

14.11, 13.09.2022 materiał partnera
pixabay

Upadłość konsumencka jest rodzajem upadłości, która może być wystawiona przez osobę fizyczną. Upadłość konsumencka jest przeznaczona dla osoby, która ma problemy ze spłatą długów, które są niezwiązane z działalnością gospodarczą.

Wymagania do upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka wymaga wniosku i jest prowadzona przez sąd. Wiele upadłości konsumenckich kończy się wyznaczeniem administratora upadłości, który przeprowadza proces likwidacji i rozlicza się z dłużnikami. Upadłość konsumencka może być przydatna w wielu sytuacjach, w których osoba ma problemy ze spłatą długów. Porady prawne można znaleźć na http://fabryki-i-zaklady.pl. W wielu sytuacjach można uzyskać poradę prawną od adwokata. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii spraw osobowych, majątkowych i rodzinnych.

Adwokaci

Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii podatków, kupna i sprzedaży nieruchomości, kontraktów, ubezpieczeń, spraw osobowych, roszczeń odszkodowawczych, upadłości, spraw karnych i wielu innych. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wszystkich aspektów prawa, w tym prawa karnego, cywilnego, handlowego, gospodarczego, administracyjnego, podatkowego i prawa pracy. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii rozwodów, alimentów, opieki nad dziećmi, rozwodów i ustalania praw rodzicielskich. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii spraw osobowych, majątkowych i rodzinnych.

Zyski z upadłości konsumenckiej

Wdowy i wdowcy mogą przedstawić wniosek o wydłużenie czasu spłaty kredytu w wyniku śmierci współmałżonka. Warto wiedzieć, że banki różnie podchodzą do takich przypadków i nie zawsze wydłużają okres spłaty kredytu. W dużej mierze zależy to od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy i wysokości jego dochodów. Osoby korzystające z upadłości konsumenckiej mogą zwrócić się do banku z prośbą o wydłużenie czasu spłaty kredytu. Przedstawiciel banku przedstawi wówczas wnioskodawcy możliwe warunki. Warto jednak pamiętać, że banki przed wydłużeniem czasu spłaty kredytu mogą wymagać od wnioskodawcy wykonania dodatkowych opłat. W wyniku wniosku o wydłużenie czasu spłaty kredytu wnioskodawca może uzyskać dodatkowy czas spłaty kredytu na okres do 3 lat. Warto jednak pamiętać, że wnioskodawca może zostać obciążony dodatkowymi opłatami w wyniku wydłużenia czasu spłaty kredytu. Wniosek o wydłużenie czasu spłaty kredytu może być rozpatrzony pozytywnie w przypadku, gdy wnioskodawca będzie w stanie udokumentować, że jest w stanie spłacić kredyt w wydłużonym terminie.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%