Zamknij

Upadłość konsumencka

14:11, 13.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:12, 13.09.2022
pixabay pixabay

Upadłość konsumencka jest rodzajem upadłości, która może być wystawiona przez osobę fizyczną. Upadłość konsumencka jest przeznaczona dla osoby, która ma problemy ze spłatą długów, które są niezwiązane z działalnością gospodarczą.

Wymagania do upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka wymaga wniosku i jest prowadzona przez sąd. Wiele upadłości konsumenckich kończy się wyznaczeniem administratora upadłości, który przeprowadza proces likwidacji i rozlicza się z dłużnikami. Upadłość konsumencka może być przydatna w wielu sytuacjach, w których osoba ma problemy ze spłatą długów. Porady prawne można znaleźć na http://fabryki-i-zaklady.pl. W wielu sytuacjach można uzyskać poradę prawną od adwokata. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii spraw osobowych, majątkowych i rodzinnych.

Adwokaci

Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii podatków, kupna i sprzedaży nieruchomości, kontraktów, ubezpieczeń, spraw osobowych, roszczeń odszkodowawczych, upadłości, spraw karnych i wielu innych. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wszystkich aspektów prawa, w tym prawa karnego, cywilnego, handlowego, gospodarczego, administracyjnego, podatkowego i prawa pracy. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii rozwodów, alimentów, opieki nad dziećmi, rozwodów i ustalania praw rodzicielskich. Adwokat może udzielić porady prawnej w kwestii wielu spraw, w tym w kwestii spraw osobowych, majątkowych i rodzinnych.

Zyski z upadłości konsumenckiej

Wdowy i wdowcy mogą przedstawić wniosek o wydłużenie czasu spłaty kredytu w wyniku śmierci współmałżonka. Warto wiedzieć, że banki różnie podchodzą do takich przypadków i nie zawsze wydłużają okres spłaty kredytu. W dużej mierze zależy to od indywidualnej sytuacji wnioskodawcy i wysokości jego dochodów. Osoby korzystające z upadłości konsumenckiej mogą zwrócić się do banku z prośbą o wydłużenie czasu spłaty kredytu. Przedstawiciel banku przedstawi wówczas wnioskodawcy możliwe warunki. Warto jednak pamiętać, że banki przed wydłużeniem czasu spłaty kredytu mogą wymagać od wnioskodawcy wykonania dodatkowych opłat. W wyniku wniosku o wydłużenie czasu spłaty kredytu wnioskodawca może uzyskać dodatkowy czas spłaty kredytu na okres do 3 lat. Warto jednak pamiętać, że wnioskodawca może zostać obciążony dodatkowymi opłatami w wyniku wydłużenia czasu spłaty kredytu. Wniosek o wydłużenie czasu spłaty kredytu może być rozpatrzony pozytywnie w przypadku, gdy wnioskodawca będzie w stanie udokumentować, że jest w stanie spłacić kredyt w wydłużonym terminie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%