Zamknij

Capoeira, na czym polega

09.21, 13.09.2022 materiał partnera
pixabay

Capoeira to brazylijska forma sztuki walki, która łączy elementy gry, muzyki i tańca. Jest to jedyna forma sztuki walki, w której muzyka odgrywa tak dużą rolę. Capoeira jest głównie ukierunkowana na unikanie i kontrolowanie ataków przeciwnika, a nie na bezpośrednie ich wykonywanie.  

Początek Capoeiry 

Capoeira ma swoje korzenie w Brazylii, gdzie została stworzona przez niewolników afrykańskich w XVI wieku. Niewolnicy używali tej formy sztuki walki do obrony przed swoimi właścicielami oraz do ucieczki z niewoli. W XIX wieku capoeira zyskała popularność wśród miejskiej ludności Brazylii, a w XX wieku została rozpowszechniona na całym świecie. Capoeira jest bardzo widowiskowa i efektowna, dlatego cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Jest także bardzo wymagająca fizycznie i wymaga od tancerzy dużej sprawności i zręczności.  

Jak wyglądają treningi capoeiry  

Treningi capoeiry są bardzo intensywne i wymagają od tancerzy dużej sprawności i zręczności. Tancerze muszą być w stanie poruszać się szybko i precyzyjnie, a także być w stanie skakać i wykonywać akrobacje. Treningi capoeiry są zazwyczaj prowadzone przez instruktora lub mistrza, który uczy uczestników wszystkich elementów tej formy sztuki walki. Uczestnicy muszą także brać udział w specjalnych zajęciach muzycznych, aby nauczyć się grać na instrumentach muzycznych, takich jak bębny, pandeiro i berimbau. Podczas treningów capoeiry uczestnicy są rozgrzewani przez gry i ćwiczenia fizyczne, a następnie przechodzą do nauki technik walki. Szczegółowe informacje można znaleźć na http://busi-ness.pl  

Turnieje 

Uczestnicy mogą także brać udział w specjalnych zawodach lub turniejach, w których mogą zmierzyć się z innymi tancerzami. Ile kosztuje udział w treningach capoeiry? Udział w treningach capoeiry może być dość kosztowny, ponieważ wymaga on dużej sprawności i zręczności. Tancerze muszą także brać udział w specjalnych zajęciach muzycznych, aby nauczyć się grać na instrumentach muzycznych, takich jak bębny, pandeiro i berimbau. Wiele szkół capoeiry oferuje specjalne kursy i szkolenia, które umożliwiają uczestnikom naukę wszystkich elementów tej formy sztuki walki.  

Kursy 

Kursy te mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy i kosztują od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Istnieje wiele różnych szkół capoeiry, które oferują różne style i rodzaje treningów. Niektóre z tych szkół koncentrują się na nauce technik walki, podczas gdy inne skupiają się na muzyce i tańcu. Niektóre szkoły capoeiry oferują także kursy online, które umożliwiają uczestnikom naukę wszystkich elementów tej formy sztuki walki. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%