Zamknij

Dietetyk w Katowicach dla wyczynowych sportowców

08:05, 02.08.2022 | materiał partnera

Zawód dietetyka kojarzymy głównie z ustalaniem diety przy schorzeniach, takich jak cukrzyca czy otyłość, a także z pomocą przy odchudzaniu. Może nam również pomóc podczas usuwania niektórych składników z naszego pożywienia – z poradami dietetyka będziemy mogli zrobić to w bezpieczny sposób. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, iż z usług takiego specjalisty korzystają również osoby w świetnej kondycji fizycznej, którzy chcą wycisnąć ze swojego ciała maksimum możliwości. Chodzi oczywiście o sportowców.

Dietetyk w Katowicach – czy znajdziesz tu specjalistów od sportu?

Jeśli poszukujesz takiego specjalisty, jak dietetyk Katowice mają do zaoferowania całkiem sporo w każdej dziedzinie – także jeżeli mamy na myśli dietetyków sportowych. Jest to tak naprawdę oddzielny odłam dietetyki, który skupia się na potrzebach osób uprawiających sport w jakiejkolwiek formie. Osoby zajmujące się tym tematem posiadają zazwyczaj pogłębioną wiedzę na temat potrzeb sportowców, ich zapotrzebowania kalorycznego oraz uzupełniania mikroelementów, które mogą oni tracić podczas wysiłku fizycznego.

Dietetycy sportowi stanowią w obecnych czasach coraz większą grupę specjalistów. Wyczynowy sport zmienił bowiem swoje oblicze na przestrzeni ostatnich lat – zawodnicy zarabiają coraz większe pieniądze, a konkurencja jest mocniejsza niż kiedykolwiek. Regularne ćwiczenia to aktualnie za mało i sportowcy regularnie kontaktują się z wieloma specjalistami – nie tylko trenerami personalnymi i fizjoterapeutami, ale także psychologami czy właśnie dietetykami.

Dietetyk w Katowicach – sportowcy znajdą coś dla siebie

Dietetycy sportowi posiadają kilka punktów wspólnych z innymi specjalistami z zakresu dietetyki, jednak czasem muszą zwracać uwagę na inne czynniki. Bez wątpienia jednym z nich jest plan treningowy, który mocno obciąża organizm. Podczas uprawiania sportu tracimy bowiem pewne mikroelementy, które wymagają uzupełnienia, jeżeli ciągle chcemy móc działać na sto procent naszych możliwości.

Poza wysiłkiem fizycznym, dietetyk sportowy musi mieć na uwadze sport, jaki uprawia jego klient. Każdy bowiem ma inną specyfikę i obciąża ciało w inny sposób. Bez odpowiednio dobranego planu dietetycznego trudno będzie osiągać najlepsze wyniki w swojej dyscyplinie, stąd też porady, iż góry zaplanowane przez specjalistów posiłki są dla sportowców chlebem powszednim.

Dietetycy w Katowicach także pełnią czasem rolę dietetyków sportowych, a niektórzy się w tym wręcz specjalizują. Jeżeli więc jesteś wyczynowcem, powinieneś spróbować odwiedzić eksperta w dziedzinie dietetyki sportowej i sprawdzić, czy jest on w stanie pomóc ci w poprawie wyników.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%