Zamknij

Kiedy warto wybrać się na bumper ball?

00.00, 27.07.2022 materiał partnera

Bumper ball to nowy sposób spędzania wolnego czasu w towarzystwie znajomych lub rodziny. Jest to zdecydowanie aktywna forma rekreacji, która pozwala uczestnikom nie tylko na integrację, ale również zaspokojenie potrzeby zabawy. Głowna atrakcją rozgrywki są przezroczyste, gumowe kule, które uczestnicy zakładają na górne partie ciała. Dzięki temu mogą oni swobodnie poruszać się po boisku lub innej przystosowanej przestrzeni.

Czym jest gra w bumper ball?

W najprostszym tłumaczeniu bumper ball to piłka nożna, którą praktykuje się w przezroczystej kuli. Jej zadaniem jest utrudnienie graczowi poruszania się, dzięki czemu rozgrywka jest ciekawsza i bardziej atrakcyjna. Zwycięzcą meczu jest ta drużyna, która zdobędzie więcej celnych bramek. Aby zwiększyć poczucie komfortu graczy, można przypiąć kulę przy pomocy specjalnych szelek, których zadaniem jest ustabilizowanie postawy. Wtedy gracz ma wrażenie, że łatwiej jest mu utrzymać równowagę i konkurować z przeciwnikami.

Tego rodzaju rozgrywki nie wymagają od uczestników specjalnego przygotowywania się. Nie musimy mieć ponadprzeciętnej wydolności oraz kondycji. Większość graczy zapewne zmierzy się z licznymi upadkami oraz zderzeniami, jednak dzięki przezroczystej kuli nasze bezpieczeństwo jest maksymalnie zwiększone. Gra jest dostosowana zarówno do otwartych, plenerowych przestrzeni, jak i hal sportowych. W żaden sposób nie ogranicza nas czasowo — możemy rozgrywać tyle partii, na ile mamy sił. Najwięcej placówek umożliwiających grę znajduje się w większych miastach na mapie Polski.

Na jakie okazje dobra jest gra w bumper ball?

Bumper ball to doskonała gra na towarzyskie spotkania, szczególnie wśród osób, które cenią sobie aktywnie spędzony czas. Podczas zespołowej rozgrywki wynika wiele sytuacji sprzyjających integracji, dlatego jest to często wybierana gra na imprezy firmowe. Dodatkowym atutem wybrania bumper ball jest to, że gra dopiero zdobywa popularność i może okazać się powiewem świeżości wśród aktywnych uczestników. To doskonała alternatywa dla bardziej znanych rozrywek, takich jak np. escape room czy gra miejska.

Jeśli chcemy skorzystać z takiej atrakcji bez organizowania imprezy lub też wypożyczyć kule na własne, prywatne wydarzenie, warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się wypożyczaniem takiego sprzętu. Często są one dostępne również na różnych salach zabaw. Coraz częściej bumper ballu można spróbować podczas imprez plenerowych organizowanych w porze letniej.

Jaka jest historia powstania gry?

Bumper ball możemy znaleźć również pod nazwą Bubble Football. Pierwszy raz mogliśmy zaobserwować rozrywkę w 2011 roku, w norweskim TV show. Popularność sportu staje się coraz większa dzięki jego uniwersalności. W kulach mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to świetna atrakcja, która urozmaici niejedną imprezę. Doskonale sprawdzi się na imprezach integracyjnych czy wieczorach panieńskich lub kawalerskich.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%