Zamknij

Elewacja z blachy NA RĄBEK, czyli świetny pomysł dla miłośników nowoczesności

art. sponsorowany + 09:16, 24.04.2023 Aktualizacja: 09:17, 24.04.2023

W dzisiejszych czasach prawdziwym hitem wśród inwestorów są domy utrzymane w konwencji tzw. „nowoczesnej stodoły”. Możemy mówić o modzie, której ekspansja się nasila i jej realizacje powinny pojawiać się na polskich terenach coraz częściej. Elementem kluczowym w kreacji wspomnianych domów jest panel NA RĄBEK stojący, z której nie tylko wykonujemy pokrycie naszego dachu, ale również tworzymy przy jej pomocy elewację. Jakie są zalety takiego rozwiązania? W tym artykule przyjrzymy się specyfice opisywanego pokrycia dachowego. 

Co czyni panel NA RĄBEK stojący tak atrakcyjnym? 

Za sukcesem paneli NA RĄBEK stoi wiele czynników. Przede wszystkim są one wykonane ze stali najwyższej jakości. Taka stal zastosowana na elewacji sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się wichurami oraz intensywnymi opadami. Grubość dedykowana dla stali, przeznaczonej na tworzenie wspomnianych paneli wynosi nawet do 0,70 mm. Zostając jeszcze na chwilę przy wymiarach opisywanego materiału, należy wspomnieć, że szerokość użytkowa paneli to aż 510 mm, a wysokość rąbka to 25 mm. Panele NA RĄBEK utożsamiane są również z bogactwem wyboru, ponieważ firma Blachy Pruszyński (popularny producent blachodachówek) przygotowała aż trzy rodzaje profilowania, co przełożyło się na siedem modeli dostępnych w ofercie. Pierwsze dwa modele, czyli PD 510 P-N oraz PD 510 P-S zaliczamy do modeli płaskich. Mikrofala cechuje modele PD 510 F-S i PD 510 F-N, a mikrotrapez jest domeną modeli PD 510 T-S i PD 510 T-N. W przypadku nanofali wybór ogranicza się do modelu PD 510 NANO. Dzięki takiemu wachlarzowi możliwości doboru odpowiednich paneli, każdy powinien znaleźć coś dla siebie! 

Idealna na elewację  

Za jeden z najciekawszych obecnych w budownictwie trendów, uznawane jest połączenie dachu pokrytego panelem NA RĄBEK z elewacją wykonaną z tego samego materiału. Rezultatem tej fuzji jest dom w stylu „nowoczesnej stodoły”. Taki design jest teraz bardzo pożądany i nic w tym dziwnego. Całość prezentuje się efektownie i stanowi swoistą realizację nowoczesnych idei. Oprócz wspaniałego wyglądu elewacji, panele NA RĄBEK stojący gwarantują naszej elewacji trwałość. Od teraz nasza elewacja nie musi się obawiać trudnej pogody. Co jeszcze zyskuje elewacja na wyborze opisywanych paneli? Przede wszystkim zyskuje wyższy czynnik termoizolacyjności.  

Pamiętajmy również o wyborze powłok ochronnych, które wzmacniają odporność elewacji na uszkodzenia oraz wpływają znacząco na finalny efekt wizualny. Dzięki powłokom ochronnym uda nam się uzyskać nienaruszalną i zarazem piękną elewację. Pamiętajmy, że najbardziej trwałe są powłoki poliuretanowe PURLAK i PURMAT. Przewidziana na nie gwarancja to aż 50 lat. W ofercie znajdują się powłoki ochronne w odsłonie matowej oraz równie efektownej wersji błyszczącej.  

Montaż raz-dwa 

Zwieńczeniem całego procesu myślenia o pokryciu elewacji panelem NA RĄBEK jest proces montażu. Na szczęście nie należy on do bardzo skomplikowanych, ponieważ firma Blachy Pruszyński przygotowała sporo ułatwień montażowych w swoich produktach. Głównym uprzystępnieniem są gotowe otwory montażowe, które pozwalają zaoszczędzić nam czas oraz sprawiają, że nie musimy nadwyrężać naszej cierpliwości. Na uwagę zasługują również specjalne zamki, dzięki którym nie ma problemu z wypięciem panelu w razie pomyłki. 

Gdy montaż dobiegnie końca, wreszcie doznamy pełni satysfakcji. Będziemy mogli cieszyć się naszą „nowoczesną stodołą”, która będzie ozdobą naszego sąsiedztwa. Trwałość, wizualna maestria oraz przystępność montażu sprawiają, że coraz więcej klientów sięga po panele NA RĄBEK. My również z całego serca rekomendujemy takie rozwiązanie, przede wszystkim dla osób, które rozkochane są w nowoczesnej architekturze oraz tym, dla na których ogromne wrażenie robi idea minimalizmu. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%