Zamknij

Gry planszowe do nauki angielskiego – uczą i bawią

08.29, 17.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09.25, 17.01.2023

Nie tylko pomagają w nauce języka angielskiego, ale także rozwijają umiejętności społeczne, budują zaangażowanie i wzmacniają relacje między uczniami. Gry planszowe do nauki angielskiego to połączenie doświadczenia zabawy ze skuteczną nauką języka obcego oraz promocją osiągnięć uczniów.

Gry planszowe do nauki angielskiego – nauka przez doświadczenie zabawy

Gry planszowe do nauki angielskiego to materiał dydaktyczny w nowym, interesującym formacie. Planszówki uatrakcyjniają proces nauki, a także zachęcają do krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów oraz zapewniają uczniom możliwość zastosowania w trakcie zabawy poznanych słów, czy fraz. Taki sposób nauki, połączony z doświadczaniem radości nieodłącznie związanej z zabawą, znacznie zwiększa zapamiętywanie. Zastosowanie gier planszowych do nauki języka angielskiego jest bardzo skuteczną formą nauczania. Ale efektywność to nie jedyny benefit wykorzystania planszówek. Zestaw do zabawy z użyciem planszy niesie ze sobą szereg innych korzyści. Uczniowie uczą się czytać i rozumieć instrukcje, a także rozwijają swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne oraz poznają w praktyce zasady współdziałania w grupie.

Gry planszowe do nauki angielskiego – w pomieszczeniach i w plenerze

W sklepie Regipio do wyboru jest kilkanaście gier o różnym poziomie zaawansowania. Jeden z bestsellerów, pakiet planszówek „Język angielski w plenerze”, przeznaczony jest do nauki kolorów, cyfr, przymiotników oraz najbardziej popularnych zwrotów angielskich. Z kolei gra „Present/ past simple in London” w ekscytujący i wciągający sposób ułatwia naukę gramatyki. Natomiast planszówka „Discover the town” pomaga w zapamiętywaniu słownictwa związanego z przestrzenią, drogą, poruszaniem się po mieście oraz nazwami budynków miejskich. Dostępne są też gry o charakterze otwartym np. „Four seasen” z pustymi polami, dzięki czemu nauczyciele mogą zdecydować jaki będzie temat lekcji, a także plansze na zamówienie. Wszystkie planszówki wyprodukowane są z trwałego, nieprzemakalnego materiału, dzięki temu można wykorzystywać je zarówno w trakcie zajęć w pomieszczeniu, jak i w plenerze.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%