Zamknij

Baseny ogrodowe całoroczne - korzyści

08.47, 09.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.47, 09.01.2023

Z wielu basenów ogrodowych można korzystać tylko w czasie najgorętszych dni w roku. Szkoda, że przez wiele miesięcy, gdy na zewnątrz jest chłodniej, basen jest nieużywany. Dlatego decydując się na budowę basenu we własnym ogrodzie warto zaplanować go w taki sposób, aby można było z niego korzystać także w chłodniejsze dni, a nawet cały rok. Co zrobić, aby móc pływać we własnym basenie ogrodowym nie tylko w lecie, ale także wiosną, jesienią i zimą?

Baseny ogrodowe całoroczne - zadaszenia

Głównym elementem, który trzeba zainstalować, żeby przekształcić sezonowy basen ogrodowy w całoroczny jest zadaszenie. Możemy wybierać spośród wielu modeli częściowego lub pełnego zadaszenia basenowego, montowanego na stałe lub rozsuwanego. Dzięki instalacji specjalnego dachu nad basenem, znacznie wydłużamy sezon basenowy. Zadaszenie nad basenem przynosi też znaczne oszczędności. Straty ciepła są mniejsze, więc zapłacimy mniej za podgrzewanie wody. Dodatkowym atutem basenowego dachu jest ochrona przed promieniowaniem UV i zewnętrznymi zanieczyszczeniami np. kurzem, owadami, czy liśćmi, które mogą wpadać do wody. Osłona nad basenem zapewnia też większą prywatność jego użytkownikom.

Baseny ogrodowe całoroczne – systemy podgrzewania wody

Drugim elementem, który jest niezbędną częścią całorocznego basenu ogrodowego jest system podgrzewania wody. Tu świetnie sprawdzą się basenowe pompy ciepła, które nie tylko skutecznie zwiększą temperaturę wody, ale też są energooszczędne i efektywne kosztowo w eksploatacji.

Baseny ogrodowe całoroczne pozwalają cieszyć się relaksem w ciepłej wodzie w każdy dzień roku. A pływanie przez cały rok przynosi wiele korzyści dla zdrowia – pomaga zachować dobrą formę i właściwą wagę oraz stymuluje odporność i nie pozwala na zimowe rozleniwienie się. Dzięki całorocznej aktywności w wodzie wyzwalamy w naszym organizmie endorfiny i w ten sposób łagodzimy objawy zimowej depresji. Baseny ogrodowe całoroczne to świetny sposób na zachowanie zdrowia i kondycji przez cały rok.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%